Pavilon: tvoří jej jednoduchá bílá stavba sestavená z několika recyklovatelných modulů, které bude po demontáži možné opět použít; zhotovitelem je vizovická firma Koma; součástí pavilonu bude i bazén, který symbolizuje tradici ČR v lázeňství či odvěkou touhu po moři; k dispozici bude i restaurace, čepovat se bude plzeňské pivo; pavilon by měl denně pojmout až 5200 návštěvníků.
Rozloha areálu: pozemek o velikosti 1400 m², pavilon o rozloze 550 m².
Česká expozice: Hlavním tématem je voda a její čištění prostřednictvím nanotechnologií. Expozice představí Česko, jeho kraje a tuzemské úspěchy na poli vědy a moderních technologií. Italská média zařadila český pavilon mezi pět nejlepších.
Generální komisař: Jiří František Potužník
Tvář českého pavilonu: modelka Alena Šeredová
Den ČR na Expu: 15. května 2015; jeho součástí budou mimo jiné hudební vystoupení a scény pouličního divadla.
Rozpočet: podle rozhodnutí vlády by se měl pohybovat mezi 180 až 260 miliony, přičemž stát přispěl 130 miliony z rozpočtu ministerstva zahraničí a z rezervy po posledním Expu v roce 2010. Na financování akce se letos poprvé podílejí i soukromé firmy.
Některé z projektů:
Laboratoř ticha - interaktivní expozice lesa odkryje pomocí vyspělých technologií tajemství světa rostlin. Interakce spočívá v detekci přítomnosti návštěvníka, čím déle je přítomen, tím kamera snímá blíže a může se dostat až na buněčnou úroveň. Instalaci připravila firma FullCapacity společně s Fakultou elektrotechniky ČVUT. Autory projektu jsou Jan Tůma a David Sivý.
Laboratoř života - prostřednictvím uměleckých děl přiblíží současné české patenty a úspěchy na poli vědy.
Skulptura ťuhýka kříženého s automobilem - podle autora Lukáše Rittsteina jde o jakousi metaforu křižovatky. Z jedné strany dílo reprezentuje civilizaci a vědeckotechnický rozvoj, ze strany druhé se jedná o otevření se přírodě. Fungovat bude i jako fontána. Pavilon představí i díla Maxima Velčovského či Jakuba Nepraše.
Země příběhů a fantazie - tato část představí nejzajímavější místa českých krajů, od památek Unesco přes tradiční lázně až po přírodní krásy. Návštěvníkům bude k dispozici například stůl s dotykovou mapou, mobilní aplikace či fotografické plátno.