Hranice architektury : Vliv sociálních sítí na architekturu

events.form.organizer
Architekti bez hranic

events.form.place
Kinoloď, V Přístavu, 17000 Praha

Start
tue 11.6.2019 19:30

events.link
https://www.facebook ...
LecturesPublisher
Petr Šmídek

Sociální média se bezesporu stala další realitou, ve které žijeme své soukromé i profesní životy. Fyzickou a virtuální realitu je někdy velmi těžké od sebe rozlišovat. Pojďme se zamyslet, nakolik se navzájem ovlivňují. Něco tak fyzického, jako je architektura, je toho dobrým příkladem. Navíc toto téma není nové, už Adolf Loos si stěžoval, že Josef Hoffmann tvoří pouze dvojrozměrné stavby vypadající dobře na fotografiích. Jaký vliv má Facebook, Instagram, Youtube, atd. na současnou architektonickou praxi? Má touha po instagramovatelné architektuře vliv už na proces navrhování?

Pozvání k diskusi přijali Michaela Trnková (odbornice na mediální gramotnost) a Ondřej Chybík (architekt).

Kde začíná a končí architektura? Tuto otázku si položil spolek Architekti bez hranic, a vznikl tak projekt diskusních večerů Hranice architektury, který má za cíl přivést k jednomu stolu architekty a také odborníky jiných profesí. Diskusní večery Hranice architektury jsou otevřeny jak odborné, tak laické veřejnosti. Zapojení publika do diskuse, ať dotazy či názory, je vítáno.

Kapacita sálu je omezena, prosíme o registraci. Za zodpovězení otázek budeme moc rádi, vaše zpětná vazba nám pomůže při přípravě dalších akcí, děkujeme!
0 comments
add comment