Architect: Shinichi Ogawa
Address: Itoman, Japan
Completion:2009
Area:102 m2
Built Up Area:102 m2
Site Area:212 m2
back to article
12 comments
Poznámky:
Petr Šmídek
| 27.08.10 11:46
Fotokatalýza či fotodegradace funguje na principu obrácené fotosyntézy. Fotokatalické barvy jsou založené na bází kysličníku titaničitého a za pomocí slunečních paprsků účině pomáhají rozkládat nežádoucí nečistoty.
Corian je hygienický neporézní materiál, který se snadno udržuje a má velmi dlouho životnost. Je pevný a bez viditelných spojů. Jeho užití je především v interiérech. Nabízí jedinečnou tvárnost a snadnou opracovatelnost řezáním, lepením nebo lisováním, což dovoluje vytvářet objekty atypických tvarů.
okna
MHD
| 27.08.10 12:57
Shinichi je miniml mastr.
Pěkné půdorysy.
Na dvorku bych osobně dal víc zeleně - pořádný zelený lesík.

Zajímalo by mě, jestli jsou okna ze skla, nebo z metakrylátu, protože výroba těchto formátů je / nevím jestli jen u nás / problematická.
no
rk
| 27.08.10 06:03
az n ten stredpvy servisny pas vyborne,vyborne.
Takovéto nepraktičnosti byste nám tu ani neměli ukazovat
Dalibor Černý
| 02.09.10 02:52
Kdyby ten architekt měl trochu skušeností, tak by ani tyto "nápady" neuváděl v život, protože by věděl, že je to nevhodné. Ložnici nelze zatemnit. Dvůr nelze obývat. Sledování TV na venkovní zdi ve dne nereálné. Nepřímé osvětlení zářivkami jsem jednou zkusil a prostor působil tak chladně a mrtvě, že jsem to okamžitě zrušil. Pohled na úzký proužek oblohy s elektrickýmí dráty - hrůza, jako v kriminále. Nechápu, že ti lidé nemají trochu představivosti, aby si to představili dřív než to zaplatí a postaví.
V pátek...
Petr Šmídek
| 02.09.10 08:26
... se můžete těšit na další rodinný dům z Japonska. Podobně jako v Čechách má každý klient pro své bydlení odlišné požadavky, tak je tomu i na druhém konci planety.
díky
AZziK
| 02.09.10 09:50
díky za tyhle příklady současné světové architektury...
Nic pro mě
Lukáš Rundt
| 02.09.10 01:48
bych si v tom připadal strašně odtržený od světa
..
david t.
| 02.09.10 02:20
Škoda, že nejde vidět okolní prostření a vztahy, zajímalo by mě, jestli je takové řešení opodstatněné.
Osobně se mi líbí jako dům na přespání, přes den bych si ho nejspíš moc neužil..
Empatie a jiní umění...
ententyky
| 03.09.10 06:04
Važení,
Dalibore Černý, Lukáši Rundte, Davide t.:
Napadlo vás někdy, že dům takhle vypadá především proto, že klient si jej takový přál?

ps: nevím jestli jste se (jste-li ovšem z oboru) pokoušeli normálnímu klientovi vnutit svou představu diametrálně odlišnou od představy klientovy?
Pokud jste to zkoušeli, víte, že to téměř nemožné...
Tudíž, něž někde něco plácnete, zkuste se zamyslet nad vašimy slovy.
..
Michal Dvořák
| 03.09.10 10:34
Být Japonec, rád bych v tom bydlel. Řekl bych, že majitel v tom musí být spokojen, ačkoliv chápu, že některým (viz předchozí příspěvky)se to zdá nesrozumitelné. Prostory i provedení vypadají navrženy tak akorát na japonský standard, odpovídají tak tomu logicky i pro nás některá nepochopitelná řešení, která jdou na vrub klimatickým a sociologickým podmínkám a obecně menším nárokům na pohodlnost bydlení v Japonsku.
Co se týče provozu, tak jestli je majitel běžný zaměstnanec, tak je stejně celé dny v práci a vrací se domů za tmy ( i v létě se v Japonsku stmívá kolem 18:00 ), tudíž drobnosti typu venkovní televize vlastně ničemu nevadí. Takže jako útulný příštřešek na přespání výtečné
re: .....dva spaliky
Dr. Lusciniol
| 04.09.10 09:37
Na velmi podobnem pudorysu postavil Richard Le Plastier dum pro vystredniho zakaznika na Bilgola Beach, pred asi 35 lety, s vyhledem toliko vzhuru, skrze palmovy haj, k nebesum. Alespon tehdy, po jeho dokonceni, jinak spokojeny zakaznik se priznal. ze v tom dome pobyva toliko behem dne a jeste ani jednou v nem neprespal. Asi podobne jako napr. Phillip Johnson pry nikdy nespal ve svem "Sklenenem dome" (1949) v New Canaan.
Toto pocnuti je ale v ciste nesmlouvavem japonskem podani. Nepochybuji, ze na prani zakaznika. Mne to ale az hrozive neuprosne esteticke provedeni spise pripomina Sandakan, ci Burma Railway.
Krasne? Asi ano. Lidske? Nevim.
pre david t.
rk
| 05.09.10 12:09
vidiet,ze nemas zakladny prehlad vo svetovej architekture.
ja architekturu nestudujem,ale kedze sme tu obaja na tomto webe,tak sa o nu asi zaujimame.

v japonsku je vela ludi a malo pody.to znamena,ze takto dom vyzera prave preto,lebo jeho okolie si to vyzaduje.

teda male pozemky,husta zastavba,nulove sukromie.
tie vytvaraju atria,pripadne kryte terasy a podobne.

takze ano,taketo riesenie je opodstatnene.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Shinichi Ogawa