Loděnice ASC Dukla

Rekonstrukce objektu Loděnice Dukla v Praze na Císařské louce

Loděnice ASC Dukla
Spolupráce:Jakub Straka, Michal Tichý
Address: Císařská louka, Smíchov, Prague, Czech Republic
Investor:Česká republika - Ministerstvo obrany
Project:2016
Realization:2. - 12.2017
Area:2258 m2
Built Up Area:538 m2
Built Up Space:9400 m3


back to article
3 comments
lodenice-asc-dukla
| 21.06.18 07:26
I z druhého břehu ze Žlutých lázních je stavba výrazná a nezapadá do atmosféry pro kterou chodí lidé na procházky podle řeky.
Kousek níže, na posledním přirozeném břehu řeky na Smíchově bude postaven obrovský hotel. Zapomeňte na přírodu, na procházky kolem řeky a souvislé cyklistické stezky v přírodním prostředí okolo řeky ve městě.
necitlivý exhibicionismus
Plha Karel
| 24.06.18 03:29
Necitlivý exhibicionismus autorů. Opravdu ohavné. Hájkově přírodovědecké fakultě, která nedodržela výškové limity a je to obludná černá krabice, se přezdívá "krematorium".
Zdařilé
Tomas_JC
| 29.06.18 12:04
Nojo, no. Mně se to líbí! Na první pohled stavba zaujala, což samo o sobě samozřejmě nic neznamená . . . mnohdy je to spíš znamení, že je něco špatně. Ale ne tady. Přestože nemám rád přílišné teoretizování (někde se cítíte nepříjemně, budova vás svírá, leč dle autora jste nepochopili to či ono a že se vám budova vlastně líbí a že splňuje účel atd.) tak k lepšímu pochopení stavby mi pomohlo "uvedení" autorů do budovy tímto článkem. Díky a gratulace.
Add new comment
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

more buildings from Atelier M1 architekti s.r.o.