Visiting Editors #9 – Davide Tommaso Ferrando (Innsbruck): The Editorial Practice of Everyday Life

Pořadatel
Galerie VI PER

Místo konání
Vítkova 2, Praha 8

Začátek
čt 31.1.2019 19:00

Odkaz
http://www ...
PřednáškyVložil

Editorská praxe každodenního života

Současné možnosti pro (téměř) kohokoliv získat volný a okamžitý přístup k nástrojům produkce a konzumace digitálních obsahů radikálně změnily náš každodenní vztah k přenosu poznání. Používání internetu a sociálních sítí se tím transformuje na nový druh editorské praxe. V hluboce komodifikovaném mediálním prostředí charakterizovaném povrchním vnímáním, informačním přetížením, deficitem pozornosti, bublinami filtrů a neustálým zrychlováním, je editorským úkolem hacknutí existujících komunikačních technologií, hledání puklin, které mezi nimi existují, a nalézání nových protokolů schopných vytěžit jejich potenciál pro utváření kritického diskursu. Pokud ji budeme vnímat takto, editorská práce uniká disciplinárním hranicím a technologickým omezením a přenastavuje se do každodenní transmediální praxe.

Davide Tommaso Ferrando je kritik architektury, badatel a kurátor se zaměřením na průsečíky mezi architekturou, městem a médii. Vede redakci 011+ a Viceversa, v současnosti je postdoktorandem na Katedře teorie architektury University v Innsbrucku. http://www.zeroundicipiu.it
http://www.architekturtheorie.eu

Veřejný vzdělávací program Visiting Editors je projektem platformy Fake Cities True Stories ve spolupráci s Galerií VI PER v Praze a kulturním prostorem PRAHA Fórum pro architekturu a média v Brně. Kurátorka: Maria Topolčanská.
0 komentářů
přidat komentář