Vzdělávací centrum Hydropolis

Centrum Edukacji Ekologicznej

Vzdělávací centrum Hydropolis
Autoři:Maksymilian Majoch, Magdalena Piweková, Łukasz Markiewicz, Karol Ornatowski
Adresa: Na Grobli 17, Vratislav, Polsko
Investor:Miejskie Przedsiębiorstwo Wody i Kanalizacji
Realizace:2015
Užitná plocha:5145 m2


Hydropolis je nejmodernější výstavou a muzeem, představujícím různé pohledy na vodu a různé její aspekty. Poskytuje vzdělání na moderní výstavní ploše.
Památkově chráněná budova z 19. století, v majetku Obecních vodovodů a kanalizací Vratislav, byl rekonstruován z původní podzemní zásobárny pitné vody do podoby výstavního prostoru.
Vstupní prostor, navržený jako nová budova, přistavěná k existujícímu rezervoáru, tvoří novou fasádu, ladící s nedalekou vodárenskou věží - klenotem místní architektury a technologickým zázrakem konce 19. století. Pro vstupní prostor byly zvoleny přírodní materiály - beton, sklo a měď - doplňující materiály původního rezervoáru a historické vodárenské věže. Fasády stavby jsou většinou pokryté pouze hladkým a děrovaným klasickým měděným plechem; na vnitřní stěny byla použita předoxidovaná měď. Fasáda vstupního prostoru nabízí návštěvnickou atrakci - 46,5 m dlouhou vodní tiskárnu. Tekoucí, padající voda je umně řízena tak, že vytváří různé tvary, vzory a nápisy.
Copper Concept
0 komentářů
přidat komentář