Spolupráce:Milan Bulva
HIP: Ing. Jiří Václavů
Adresa: Žižkov III, Havlíčkův Brod, Česká republika
Projekt:2011-13
Realizace:2013-17
Zastavěná plocha:241 m2
Obestavěný prostor:723 m3


zpět na článek
7 komentářů
...
Daniel
| 05.02.18 09:49
Trvalo, než jsem popadnul znovu dech. Vskutku úchvatná záležitost. Přitom nejde jen o výtvarnou stránku, skvělé je i dispoziční řešení, zasazení na pozemek, hmotové řešení atd.
světlo a obývací prostor
Martin
| 05.02.18 09:52
Otázka - Rozumím-li tomu dobře, tak centrální obytný prostor je do zahrady/ke slunci otevřen ve stejném rozsahu jako ložnice či koupelny, respektive, že master bathroom má dokonce více světla/slunce ze zahrady než tento centrální obývák s jídelnou a kuchyní? Není škoda dosvěcovat jej dírou ve stropě? Není fér fotit interier ve dne s rozsvícenými světly.
Ano!
Martin
| 08.02.18 05:29
Po dlouhé době vidím konečně něco, co se mi líbí. Oceňuji nápady i provedení.
Výborné
Ivana
| 09.02.18 08:22
za mne výborné, nápadité , netuctové a byť velmi svébytné , tak evidentně i prakticky využitelné a nejen pro efekt , jak občas některým autorům uniká
Prostředí přidává domu na kráse
Dalibor Černý
| 09.02.18 01:09
Nějak vám ten web ošidili. Už tam není přidat do oblíbených staveb. A když si chcete změnit profil, tak: × | Na vstup do této sekce nemáte dostatečné oprávnění!

Tento dům je hezký kvůli lesu a přírodnímu materiálu kortenu. Až na tmavý obyvák a ložnice plné skel.
Organický industriál
Tomáš Vích
| 12.02.18 11:48
Hezká a výjimečná realizace, škoda že takových vymazlených originálů není u nás více. Kriticky myšleno, je organický industriál zvláštní zvíře, trochu protimluv. Jakoby ten poválečný modernismus byl stále živý? Mně dřevorubecké řemeslo navozuje spleen, že když už je někdo tak šikovný, že to tak divadelně "odbude".
Famózní a přitom nenápadný.
| 14.09.18 12:04
Tají se mi dech... Dům netradiční tvarem i dispozicí, dokonalý ve svém sepjetí se zahradou, do detailů dotažený všemi těmi na míru vyrobenými doplňky - zábradlí, kliky... celkově famózní! Při první cestě přes HB ho musím najít a vidět naživo.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Daniela Polubědovová