...Takže jestli jsem to správně pochopil, poloviční zasypání domu na pozemku není dáno specifickou terénní konfigurací místa. Objekt je ve skutečnosti zahrabán z jedné strany - z té níže položené(!) - v jakémsi "krechtu" kvůli tomu, aby se zakryly nevzhledné servisní prostory garáže, různých skladišť a sklepů a ušetřilo se za hloubení suterénu.
No, možná je to lepší. I tak je to, co kouká na zemí, velké jak bitevní loď, a má to skoro tolik oken co Buckinghamský palác... (7:- P)
Mně zas při pohledu na první fotku napadl bunkr v pohraničí. Jen mi tam okolo chybí nějaké ty kopce... Dům vítá otevřenou náručí náhodné kolemjdoucí, aby je v zápětí mohl překvapené zasypat dávkou střeliva. To zapuštění části stavby do násypu (terén se tomu nedá říkat) se v Litomyšli zdá se stává jakýmsi dogmatem. Holt duch místa je duch místa!
Jak tak koukám,do Česka dorazil golfový bunkrismus...Méně Dostojevského a Sandokana,více Kaplického a Gebriana,vážení milovníci architektury!!!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
No, možná je to lepší. I tak je to, co kouká na zemí, velké jak bitevní loď, a má to skoro tolik oken co Buckinghamský palác... (7:- P)