Inženýr projektu:Ing. Michal Hamada
Projekt:2014
Realizace:2016-18
Užitná plocha:218 m2
Zastavěná plocha:262 m2


zpět na článek
6 komentářů
...
Daniel
| 21.02.19 09:00
Dokonale vymyšlené i provedené. Po chatě u rybníka další pecka od tohoto ateliéru.
Krytina
Pavel
| 21.02.19 05:43
Dobrý den, nádherná realizace. Mohu se zeptat, jaká je použita krytina?
Střecha
Magdalena Tvrdoňová, MBA
| 21.02.19 08:16
Vypadá to na betonovou krytinu, ovšem trvanlivost stálobarevnosti zajistí pálená, ty jsou také vyráběné ploché, např. světle šedé, původně byl navržen plech-titanzinek, škoda, že stavebníci nezvolili pálenou krytinu. Provedení úžlabí není v souladu s předpisy a umístění protisněhových háků také ne. Bohužel. K dokonalosti chybí správně provedení těchto prvků ..škoda..na oko je to hezké
Připomíná mi Latinskou Ameriku
Paco28
| 22.02.19 09:10
Z ulice se dům tváří velice nepřístupně. Jakoby chtěl odrazovat okolojdoucí od toho, co lze tušit za zdmi. Dvě malá átria jsou podle mého názoru milým intimním prostorem propojených ložnic. Nemusela tam být, ale jsou. A není to na škodu, stačí si představit, že poskytují stín a psychické útočiště i době největších veder. Značný přesah střechy na jižní straně se zapuštěnou terasou obytného prostoru je také nanejvýš funkční: počet hrozivě horkých dnů rok od roku prudce narůstá. Závěrem: nemusí se líbit každému, ale své kouzlo nepochybně má.
... Hmmm!...
šakal
| 22.02.19 11:31
... Tak, opět jeden výjimečný případ, kdy si jako první neprohlížím situaci a dispozice, ale dům záměrně objevuju prostřednictvím fotografií tak, jako bych ho obhlížel při pozvolné, pátravé návštěvě: od stínů na fasádách přes sklon střechy, rám vstupních dveří až po průhledy do zahrady... Zcela mimořádné!
Majitel Nostrodamus ?
Dr.Lusiniol
| 22.02.19 11:12
Umyslne opomijena tvar, vuci verejnemu prostoru, zastrena jakoby nejake wahabi muslimky, Tato “pevnost” (bezpochyby s obrnenyma vstupy a dvema strilnama, v bocni stene) nestoji nekde v JAR ale v mirumilovnych Jiznich Cechach ? Proroctvi budoucna ?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od ATELIER 111 architekti s.r.o.