10 komentářů
černá je šedá
Martin Šťastný
| 31.08.17 12:35
No ono domeček opravdu černý byl. Jako uhel. Teď je šedivý jako na fotkách. Dělala ta barva problém na sluníčku (dilatace) anebo to nakonec nezkousl investor? Nebo úřady?
Dům vypadá jako na fotkách, ano.
ondrejcisler
| 01.09.17 08:39
Hlavní problémy okolo barevnosti fasády se ukrývaly v hlavách lidí, kteří dům sledovali se záští, závistí, nepřejícností nebo neodůvodněným pocitem nadřazenosti. Těžko konkrétně dohledat, kde se vlastně tyto problémy berou. To ostatní je z mého pohledu v pohodě. S touto situací jsem se už párkrát v praxi setkal, a zjistil jsem, že problém zůstává tam, kde vznikl, nejde s ním nic dělat, a vlastně je to zbytečné.
...
Martin Šťastný
| 05.09.17 05:45
Je otázkou, zda se nadřazeně netvářila spíše předmětná architektura a Vámi zmíněný odpor okolí nebyl oprávněný. Že starousedlíkům nebyla sympatická kostka objemově i barevně mimo okolní konsolidovanou zástavbu se nedivím. Pokora v architektuře není špatná věc ...
.....
ondrejcisler
| 05.09.17 07:41
a to jste ještě neviděl moje pyžamo, to je ztělesnění arogance.
Arogance pyžama
Lenka Štěpánková
| 07.09.17 11:25
nejvíc vynikne ve veřejném prostoru, to je fakt...
...
ondrejcisler
| 07.09.17 02:03
Tak určitě, veřejný prostor je v rentgenových očích některých i ložnice,s tím je třeba se smířit. Jinak aby bylo jasné, o jakém veřejném prostoru je řeč goo.gl/p73yK1
Podívejte se na okolní zástavbu
Vítek
| 07.09.17 02:11
Okolní zástavba moc konsolidovaně nevypadá. Viz odkaz na www.mapy.cz. Tomuto domu by měli děkovat, že ta část ulice konečně trochu vypadá!
Krásný dům!
tvesela
| 17.09.17 01:43
To je dům, který by bez problémů obstál i v západní Evropě, ve Švýcarsku, Holandsku, Porýní či Anglii. Elegantní, kultivovaný, krásný. Gratuluji majitelům i architektům!
Co máte?
Marie M
| 17.10.17 11:20
Čistá práce. Za mne do stávající zástavby perfektní aktuální vstup.
Barva fasády
| 09.03.18 03:35
Dobrý deň pán kolega.
Mal pôvodný zámer ,,jak uhel černé fasády,, nejaký konkrétny a hlbší význam?
V prípade tohoto materiálu je trvalá čierna dosť problém, dalo by sa to docieliť skôr nejakým obkladom. V prírode po čase všetko prirodzene bledne, sýta čierna je docela vzácnosť, za ktorou je ľudský zámer.
S pozdravom
Miroslav Ričovský
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Atelier Ondřej Císler