Rekonstrukce rodinného domu ve Vokovicích

Rekonstrukce rodinného domu ve Vokovicích
Rodinný dům se nachází v klidné lokalitě v Praze Vokovicích. Dům je součástí původní zástavby z období první republiky. Dodnes byl dochován bez větších stavebních zásahů, díky čemuž byla zachována většina původních detailů - především okna, vnitřní dveře, svítidla aj. Dům se však nacházel v nevhodném stavebně technickém stavu, a proto bylo přikročeno k jeho celkové rekonstrukci.
Rekonstrukce spočívala zejména ve výměně stávajícího technického vybavení a veškerých instalací, v dílčích dispozičních úpravách a v novém ztvárnění interiéru.
Hlavními dispozičními úpravami bylo propojení obývacího pokoje s kuchyní a dále se zahradou přes nové francouzské okno. Díky tomu vznikl velkorysý obytný prostor s možností přímého vstupu na zahradu a terasu, který se stal srdcem domu. Další dispoziční změnou bylo zbudování malé koupelny v patře.
Při návrhu interiéru byl kladen důraz na maximální snahu o zachování původních hodnotných architektonických detailů. Nové prvky interiéru byly navrženy tak, aby původnímu duchu domu nekonkurovaly, ale aby s ním naopak souzněly a vytvářely harmonický celek. Interiéru dominuje bílá barva, na jejímž podkladě vynikají barevné akcenty.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
farby
jan Hunady
04.06.15 11:15
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Marek Pavlas