Rekonstrukce bytu v Holešovicích

Rekonstrukce bytu v Holešovicích
Realizace:2015
Užitná plocha:70 m2


Zadání
Návrh rekonstrukce vychází z potřeb nového majitele - umělce. Byt užíván jednou osobou.  Otevření a prosvětlení místností. Zachování původních prvků. Důraz na atmosféru bytu. Použití starých kusů nábytku. Místo pro odpočinek, návštěvy a práci.

Dispozice
Před rekonstrukcí 3+1, 70 m². Byt v původním stavu, velmi malé místnosti. Odstraněním příček po rekonstrukci 2+kk.

Obývací pokoj
Obnažením nosné konstrukce stropu vzniká v kuchyni a obývací místnosti osobitý rastr. Zvětšuje se výška stropu, místnost působí vzdušněji. Po stranách vznikají kapsy, prostor pro uložení knih.

Kuchyně
Převládající materiál nerez. Investor požadoval řešení bez horních skříněk, pouze základní sestava v provedení nerez a otevřeným prostorem pro ukládání sklenic. Za pečící troubou je v technické místnosti situována pračka. Dominantou pracovní plochy je masivní umyvadlo. Terazzo na podlaze je původní, doplněno jen v místech odstraněných příček.

Ložnice
Mezi ložnicí a předsíní je postavena nová příčka i s nikou pro knihovnu a šatní skříň. V místnosti je minimum nábytku.

Koupelna
Zrušili jsme zděnou příčku koupelny a nahradili ji sklem, vzniká další otevření prostoru. Intimní předěl vytváří rolety umístěné spolu s posuvným mechanismem v krycí liště stropu. Umyvadlo určené původně do technických místností podpírá atypická podnož vyrobená na zakázku. Podlahu tvoří nové terazzo ve stejném provedení jako to původní v kuchyni.
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Moc
10.01.19 09:22
rekonstrukce bytu
Kříž
10.01.19 09:39
Povedený
10.01.19 10:17
Staré a nové
Andrea Padevítová
10.01.19 04:39
Harmonia priestoru
15.01.19 09:01
zobrazit všechny komentáře