Budova leží na prominentním místě u Kulturního fóra a začíná řadu velvyslanectví a zemských zastupitelství na Tiergartenstrasse. Zeleň skryje všechno. Tady se však hustá zeleň Tiergarten zastavila před hranicí pozemku a kolemjdoucí jsou vystaveni formálnímu inscenování rozmanitým tvarům. Podél Staufenbergstrasse stojí čtyřpodlažní kostka s rytmizovanou fasádou ve třech patrech a odskočeným posledním patrem s plochou střechou, která stereometrii budovy formálně utvrzuje. S menší budovou v zadní části pozemku tvoří dohromady půdorysnou stopu U, kterou obklopuje zahrada. Tato menší budova připomíná městskou vilu v duchu klasické moderny (kubus s hladkými fasádami a nepravidelně rozmístěnými okny). Na rohu ulic mezi těmito dvěmi tělesy funguje jako kloub výstřední budova elipsoid-kapkovitého tvaru, v jejímž přízemí se nachází velkorysá vstupní hala, vedlejší místnosti a sanitární zázemí, které jsou po půdoryse volně rozhozeny, předtím než se dostanete do přísně rozvržených částí konzulátu, správy a bytů velvyslanectví.
O kvalitě ambasádní architektury, obzvlášť té berlínské, jsem se zmiňoval už při recenzi anglického zastupitelství, Rakušani toto pravidlo jen potvrzují a jsem rád, že ani Francouzi (
Ch. de Portzamparc) na Parisier Platz nezůstali pozadu. Zemská zastupitelství reprezentují pouze Německo, ale připadnou mi daleko nápaditější než celý zbytek Evropy, který se formou ambasád v Berlíně presentuje. Čest skandinávské výjimce.