a výběr materiálů zadláždění je formální - dekorativní. Daleko lepší by bylo vybrat jeden historicky adekvátní materiál a ten zajímavě poskládat. S možností projít třeba i v lodičkách.
nechapu. muze autor osvetlit? dva materialy s uplne jinou odolnosti a genetikou v jedne strukture (vecny kamen resp. beton vs. degradujici ocel). dost to zavani manyrou. less is more, coz je videt na casti bez steeltuningu. jinak kacer nakoso v rastru je fajn.
Myslím, že je to právě naopak - dlažba na koso propojuje nejlépe všechny budovy, velkoryse spojuje plochu se všemi nepravidelnostmi, potlačuje směrovou orientaci náměstíčka, Dlažby na koso jsou používané po staletí, tato je nová svým provedením.
Jen mám lehké obavy o trvanlivost tryskaného povrchu (ale sami píšete, že jde o experiment...)
plus jeste jeden postreh k detailu ukonceni dlazby u fasad, resp. jeho pravdivosti. kamenny dum vyrusta ze zeme a je s ni pevne spojen, nelevituje, nemuzu ho jednoduse "preriznout" vodorovnou sparou. dlazba zabihajici pod omitku je zasadni konceptualni nonsens. jedina sparavna varianta je dlazba vlozena.
Corten není řešením všeho, jeho neustálé používání značí o totální neznalosti materiálů jiných. Takové proužky máme v Olomouci taky po revitalizaci náměstí (jestli není autorem taky někdo z tria HŠH), některé proužky už chybí, na jiných si jdeme v zimě nohy zpřelámat. Soutěž taky mohla být.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
Skvěle nafoceno.
Jen mám lehké obavy o trvanlivost tryskaného povrchu (ale sami píšete, že jde o experiment...)