3 komentáře
klobouk dolů
sauer
| 16.11.07 02:19
Jak se píše v článku, Lidice pro mě byly spjaty s komunistickou propagandou. Teď jsem shlédl fotografie z expozice a došlo mi, že tady někdo věnoval hodně úsilí, aby vytvořil důstojný pomník. Působí na mě, i skrze fotografie, velmi silně a opravdově. Těším se (i když mě zároveň mrazí) na skutečnou prohlídku.
doporucuju
joey
| 14.04.08 12:05
Prave jsem se vratil z vyletu do Lidic a ackoliv podobne expozice nemam rad, tak muzeum v Lidicich je vyjimecne. Nenajedete tam vitriny nebo nudne exponaty, ale jednoduche a razne zvukove a obrazove sekce. Napad Heydricha, ktery po zidech a cikanech chtel odstehovat i vsechny slovany nekam za Ural v kratkem videu pusobi mnohem lepe nez jen na prostem papire. Fotky znicenych domu, zlamanych stromu a vykopanych hrobu jsou mnohem silnejsi, kdyz vam do toho deti ctou dopisy pribuznym, ve kterych prosi o kurky chleba a saty a boty na prevleceni (ktere stejne nikdy nedostaly, protoze ty dopisy je mely jen zabavit na ceste do plynu)...
Jiste, Lidice je silne tema, ale i tak se da muzeum a expozice v nem udelat spatne a dobre. Tady mi prijde, ze je vice nez dobre a tak reknu jen: Diky.
silný zážitek
Katka Jarošová
| 05.09.09 12:32
Letos v červenci jsem památník navštívila.
Silné, skutečné..
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Bohumír Prokůpek