Adresa: Nádražní 2a, Brno, Česká republika
Projekt:2011-12
Realizace:2012-13
Zastavěná plocha:1189 m2
Obestavěný prostor:10223 m3
Náklady:163 000 000 CZK


zpět na článek
11 komentářů
...
Martin
| 25.05.14 03:31
Výborná proměna, fasáda je perfektní, interiér taktéž. Víc takových budov !
jooo
Paloo
| 26.05.14 09:41
V Brně jsem studoval, prostor dobře znám, už při prvním pohledu na fotky mne napadlo slovo báječný....a neopustilo mne až do konce. Takže: BÁJEČNÝ! P. S. Uvítal bych více fotek s "jedinečnými výhledy".
jooo2
Filip
| 29.05.14 09:51
Ano, je to opravdu báječný dům. Škoda že jich v Brně nestojí víc...
jiný názor
Tomáš Pavlas
| 29.05.14 05:59
To jsem jediný, který si myslí že je nepovedený a nehezký?
Re: jiný názor
Marta
| 30.05.14 08:44
Určitě nejste jediný ..
TP
Jeník
| 30.05.14 08:23
Nejste. Původní fasádě se to ani v nejmenším nevyrovná. Je to vyžraný kus sýra bez vztahu k měřítku a kontextu, prostý jakékoliv elegance. Strašně mě to vzteká, když vylezu z nádraží.
Fasáda
Marpen
| 30.05.14 10:10
pořád na to zírám a nemůžu uvěřit, že je možné něco takového vymyslet, nafouknout a vydlabat. fasádu nemá smysl vůbec hodnotit, stačí si přečíst to její prostoduché zdůvodnění, ale irituje mě totální absence tvůrčí pokory a respektu vůči předchozímu projektu od renomovaných architektů. o kontextu radši nemluvě...
Fasáda atp.
Ondřej
| 30.05.14 11:08
Ve srovnání s tímto mi přijde tehdejší častá výtka Omeze, že na úkor laciné grafiky nerespektuje lidské měřítko, docela srandovní. Vždy, když přijedu do rodného Brna a vyjdu z hlaváku, tak se otřesu, ale s tím už asi nic nenadělám.

Hrozné mi ale přijde řešení vnitřku. Masa eskalátorů působí ve vztahu k nízkým stropům klaustrofobicky a jejich nerezové obklady to nikdy nezachrání (možná naopak), ten průhled podlažími je sice efektní na fotkách i ve skutečnosti, ale jen z absolutní blízkosti od zábradlí, ve skutečnosti ale žádné světlo nevede a investor se tak připravil na každém patře o pár desítek metrů k pronájmu. Nerozumím tomu. V tom klaustrofobickém prostředí chce tedy čas a odvahu vyjet až do nejvyššího patra, kde se obávám, klesnou nájmy tak, že se bude brzy prodávat stejné zboží z tržnice jako v podchodu, nebo se to předělá na kanceláře (akorát kde se se vezmou ty okna, že).

Na druhou stranu propojení Nádražní s Josefskou je, bych řekl, slušné. Jestli to náhodou čtou architekti, rád bych si přečetl reakci, hlavně tomu neekonomickému využití prostoru nerozumím.
Foto...
Winter
| 31.05.14 09:52
Zdravím všechny, měl by někdo nějaké foto, jak budova vypadala, když byla fungl nová? Zkoušel jsem googlit a asi jsem lama. Protože jsem jaksi mladší nebrněnský ročník, tak si budovu pamatuju už jenom jako zříceninu - a popravdě řečeno, i ta mi přišla hezčejší.

Autorům nicméně patří díky, že zveřejnili i náklady na stavbu.
Re: Foto...
Petr Šmídek
| 31.05.14 05:21
Nejvíce informací o projektu najdete přímo na stránkách autora fasády prof. Suchomela:http://aa.tul.cz/jiri.suchomel/data/ramy/podprace.html
Bez pokory
Honza
| 04.06.14 03:30
U renomovaných architektů mi příide až neuvěřitelné, s jakou ignorací k okolí vyplnili daný prostor. Dobrý architekt dle mého názoru navrhuje dům tak, aby byl vyvážený, tedy harmonický pro všechny aspekty užívání a zejména harmonický se svým okolím. Už z první fotografie je jasné, jak stavba (ne)propojuje domy po stranách. Opravdu neuvěřitelná arogance. Dům je pěkný a řekl bych, že i dobře navržený a na české poměry docela kvalitně postavený. Nemá ale ani měřítko, ani respekt a pokoru ke svému prostředí. A to jsou atributy, které tu "dobrou" architekturu definují především.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od Tomáš Dvořák, David Fišer, Martin Klimecký