14 komentářů
Vybavilo se mi:
Jan Gregar
| 08.08.13 06:34
"Válka bude, víc vám neřeknu."
hm
Honza K
| 08.08.13 02:19
Hm, zase pomníček..
...
Daniel John
| 08.08.13 03:02
Výtečný dům, což se dá u Pleskota tak nějak očekávat, stejně tak jako druhý dům nedaleko pro stejného investora. A opět se ukazuje, v čem je Pleskotova tvorba tak jedinečná. Jeho stavby nespojuje rozpoznatelný styl, ale vysoká kvalita. Vždyť zrovna vily v Procházkově a Vápencové ulici formálně nespojuje vůbec nic.
Otázkou je pouze přístup investora, který v Podolí koupil několik pozemků, zboural existující domy a postavil nové. Rozhodně nedošlo ke zbourání žádných architektonických skvostů, jednalo se o tuctové domy, ale obzvláště u nedaleké stavby bytového domu, již ne od Pleskota, je to již ne zrovna ideální.
Dům v Procházkově ulici je asi o něco větší, než by vzhledem k velikosti pozemku bylo dobré, ale do okolní zástavby svoji velikostí i výrazem dobře zapadá, ve Vápencové ulici je dokonce dům při pohledu z ulice nenápadný a zahradní část není prakticky odnikud vidět.
Luxusní novostavby do této čtvrti určitě patří, ale cena tohoto domu, i díky nákladům na zakoupení a zbourání původního domu, je značně přemrštená, tato část Podolí není zrovna Hanspaulka. Největší slabinou obou domů je tak paradoxně místo, ve své podstatě exkluzivní, ale ne dost vzhledem k záměrům investora. V okolí domu ve Vápencové jsou místa až strašidelná, v Procházkově ulici je dům zase jen kousek od rušné a nijak pěkné ulice Na Dolinách.
V každém případě se ale v Procházkově ulici jedná o skvěle dotaženou exkluzivní městskou vilu, která si přitom na nic nehraje, je uchopitelně velká, adekvátně luxusní, přitom ale velmi kultivovaná, včetně dotažených detailů.
městská vila , , ,
S. Kuchovský
| 09.08.13 01:36
Množství kultivovaných detailů a polodetailů. Bez prezentace dispozičního řešení
se však k vlastní stavbě dá opravdu ztěží něco podstatného říct . . .
tak v tom bych žít nechtěl
Č.M.
| 09.08.13 06:58
tak v tom bych žít nechtěl.
Připadal bych si v tom jako na stavbě půl roku před kolaudací.
Pověsit na stěnu jakýkoliv obraz je nemožné, povrch je pro mne pocitově studený,
Ta smotná kamínka, co to mají zateplit? tak nějak nepoměrná...
Jako někde v bunkru. Chybějí tomu fakt jenom střílny.

Nějak mne to svádí vzít do ruky kámen a vyrazit s ním ten auslák ... Jako v nějakém neobydlitelném baráku pro sqotery

Ne!!!

Ten příspěvek nade mnou (další pomníček) je výstižný.
vila???
Vaclav Vins
| 12.08.13 02:16
spíše krecht na brambory...odpudivé
svieže
janos
| 12.08.13 03:52
veľmi príjemné, nové, zaujímavé
pěkný, ale
Hábl Dalibor
| 10.11.13 11:03
Dům je divně prezentován, na fotkách jsou pouze betonová zákoutí, žádné místnosti a chybí situační plán, jak ho může někdo posoudit. Zvenku se mi líbí, zevnitř je příliš studený, vstup jak na úřad. Nevím jestli bych v něm chtěl bydlet.
Energie
Hasna
| 05.09.18 10:54
Nadhera. Ale sla energeticka narocnos vzhledem k cene zcela stranou, jako nepodstatna? Nebo je ta betonova konstrukce nejak vnitrne zateplena? Nebo je to nejaky zvlastni beton? Zajimalo by to to z technickeho hlediska, jak je to udelane, aby steny nebyly v zime ledove.
Život a dílo
Vích
| 07.09.18 09:13
Když jsem si dnes proklikal všechny realizace Josefa Pleskota za posledních 30 let, tak si říkám, že jeho domy mají jedno společné, že vypadají jako autoservis nebo hasičská zbrojnice. Proč to vše vypadá jak Amerika z roku 1965? Vymazlená neoindustriální architektura v postindustriální době.
Socha na bydleni, ci toliko socha?
Dr.Lusciniol
| 10.09.18 10:52
Velmi esteticka zobrazeni architektonicky zajimavych tvaru a prostoru. Nanestesti nenapovidaji niceho o obyvatelnosti tohoto dila.
...
Daniel
| 11.09.18 10:55
Zrovna nedávno jsem na internetu zaznamenal reportáž o tomto domě. V domě nakonec bydlí sám developer, který dům stavěl pro sebe, ale na počátku se ho pokoušel prodat za cenu, za kterou by nikdo neřekl ne(-:. Podle reportáže se jeho rodině bydlí v domě skvěle a nevidím důvod, proč by to tak nemělo být.
Take nevidim
Dr.Lusciniol
| 13.09.18 05:11
A v tom je ten zakopany pes. Patrice mezi vytvarna umeni, ne pisemnictvi, architekturu nutno videt (nejlepe ve skutecnosti, ale dobra zobrazeni jsou take uzitecna) abychom ji mohli alespon pro sebe ohodnotit. Sebelepsi popis nepostaci.
Navic, sdeleni, ze puvodne chtel stavebni podnikatel toto bydlo prodat, ale po neuspechu se jej zbavit tam nastehoval sebe i svou rodinu, za ucelem si tam ziti "skvele", je tez zajimave. Nechci byti ten neverici Tomas, ktery musel videt rany a vlozit do nich ruku, aby uveril, ale budu si muset pockat, az to uvidim alespon z venku. Nakonec, soukroma bydliste svym vnitrkem verejny proctor neovlivnuji a tak muze zustat verejnosti skryt, je-li to prani vlastnika, ci uzivatele.
No ...
JB
| 13.09.18 07:09
Exhibice ... u podobných staveb, vždy obdivuji verbální schopnosti autorů, že dokáží někoho přesvědčit, aby jim za své peníze postavil malý pomníček.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od AP ATELIER