Terminál pro výletní lodě se nachází na severozápadním nábřeží (Loodemuul) talinského starého přístavu, který se táhne od ulice Logi až na konec umělého valu. Jedná se o sestavu mořské promenády a čekárenské haly. Výletní terminál funguje jako iniciační prvek pro vytvoření 850 m dlouhého přímořského městského parku.
Původní zadání navrhnout budovu terminálu architekti dále rozvinuli a navíc v okolí vytvořili městský veřejný prostor, který má být důležitým prvkem pro přípravu realizace plážové promenády v Tallinnu. V budoucnu by měla být na konci promenády vybudována zastávka pro trajekty, které budou každých pár minut vozit cestující do Kadriorgu na východě Tallinnu. Přímořská promenáda byla vytvořena tak, aby parkoviště i přístupové cesty do přístavu byly kompaktnější, než se původně zamýšlelo.
Funkčně je celý areál rozdělen na dvě části - ve spodní úrovni jsou umístěny prostory určené pro cestující a v horní úrovni je veřejně přístupná promenáda. Vstup i výstup z terminálu vede společně s uliční úrovní přes svažitý park s vegetací charakteristickou pro severní pobřeží Estonska. Mírně se svažující roviny ulice vynáší občany nad terminál.
Na střeše budovy se nachází promenáda určená k procházkám a sportování. Je lemovaná restaurací, terasami s výhledem na moře, dětským hřištěm a posezením nabízejícím úkryt před větrem a malými náměstími. Ve spodní úrovni se promenáda a zelené plochy prolínají a nabízejí možnosti pro pořádání různých událostí. Prostor pod vyvýšenou promenádou tvoří otevřený terminál pro třetí přístaviště výletních lodí, které je plánováno do budoucna, a také přístřeší pro turisty procházející kolem terminálu.
Interiér terminálu je rozvržen jednoduše a flexibilně. Vedle nábřeží, u výletních doků zasahujících na sever, se nachází čekací zóna pro cestující, která je navržená tak, aby ji bylo možné v případě potřeby rozdělit na dvě části pomocí mobilních kabin pasové kontroly, a to za účelem provádění procedur hraniční kontroly a rozdělit ji na menší prostory pomocí posuvných stěn. Výletní terminál bude využíván sezónně, avšak pro zvýšení efektivity budovy je navržen tak, aby zahrnoval možnost celoročního využití.
Osm měsíců v roce se mohou čekací prostory proměnit na místo konání výstav, veletrhů nebo koncertů. Vnitřní prostory mají šikmou střechu, která umožňuje přístup i průhledy z promenády. Pro zvýšení trvalé udržitelnosti budovy se využívají solární panely, vytápění a chlazení mořskou vodou, a co je ještě důležitější, přidanou hodnotou je také veřejný prostor, který je otevřený místním obyvatelům a funguje jako vstupní portál do země.
Na severozápadním mořském valu se nachází renovovaná historická zeď, která je rovněž využívána jako promenáda. Celá historická zeď zůstává odkryta. Na konci zdi je umístěna šikmá rovina, která výškové spojuje promenádu s úrovní přístavu a usnadňuje možnost rozšíření veřejného prostoru až k pobřeží. Osázená vegetace na promenády je místní, inspirovaná rostlinstvem severomořského pobřeží, otevřená invazním druhům a zároveň si uchovává stávající rostlinná společenstva.