Koncepce Domu mezi zdmi vznikla jako reakce na limity pozemku, který má tvar dlouhého úzkého obdélníku. Architektura domu působí velkoryse a solidně díky elementární hmotě uzavřeného boxu, koncipovaného tak, aby se zabránilo pohledům do interiéru z okolí. Kreativita je soustředěna na vnitřní prostor, který je rafinovaný a dostatečně prosvětlený.
Povrchová úprava stěn je provedena elastickou strukturální barvou, která v budoucnu zabrání popraskání stěn a také zakryje nepravidelný povrch, který by mohl být způsoben časem díky změně klimatu. Celková užitná plocha domu činí 260 m² v interiéru a 140 m² na venkovních terasách a zelených střechách. 40 metrů dlouhá hmota je rozdělena na dvě části – obytný prostor majitelů a část vyhrazenou pro hosty. Protáhlý tvar domu poskytuje uživatelům prostory pro sociální odstup i pro společenské aktivity. Obě dvě části obsahují ve svém středu atrium s velkým stromem, který je možné pozorovat z každého místa v interiéru, kde se právě nacházíme, což vhodně zorientuje uživatele v prostoru.
Dveře a okna byly v dispozici rozmístěny s ohledem na optimální prosvětlení a výhledy. Cílem architektů bylo minimalistickým jazykem zdůraznit největší kvalitu interiéru – jeho prosvětlenost s až galerijní atmosférou. Dům je obrovským bílým plátnem, na něž slunce maluje během dne své kompozice. Interiér je sice prostý, avšak pohodlný a útulný. Z důvodu omezení přehřívání jsou některé z otvorů vyplněny skleněnými tvárnicemi.
Prostor kuchyně a jídelny je možné od vstupní části oddělit otočnými dveřmi z překližky. Kuchyň a jídelní kout definují řemeslné detaily s kostkovaným vzorem pracovní desky v kontrastu s překližkovými skříňkami a kuchyňskými spotřebiči. Na protější stěně vytváří sbírka knih a uměleckých předmětů koutek pro relaxaci. Myšlenka designu interiéru spočívala v doplnění bílého až galerijního prostor kvalitním ikonickým nábytkem z 20. století.
Dům je navržen jako open plan a využívá jeho výhody – interiér je kvalitně přirozeně provětrán, je prosvětlený a vzdušný. Jednolitá podlaha plynule bezbariérově propojuje místnosti. Přirozené osvětlení a větrání vlhkosti pomáhá udržovat hygienu zejména v koupelnách. Dům je doplněn zelení tak, aby se zlepšila jeho útulnost a lépe se zapojil do okolí.