No, proč se nevyřádit, když to investor platí, že? To už mi "Řopíci" (stovky malých bunkrů podél našich hranic), připadají hezčí a opravdu do krajiny zapadají.
- pri toľkej kráse priznaného dreva je prevedenie tesárskych spojov pre mňa nepochopiteľné,..
- vruty na hranách naznačujúce montáž "na kant" do inej platne pregejky - to vážne ?!
cena a unikátnosť základovej konštrukcie si pýtala inú kvalitu remeselného spravocania
zajímavý nápad, ALE na špatném místě. Kdyby to bylo někde v sadu na samotě, bylo by to výborná lovecká chata nebo pozorovatelna.
Dobře že se zase vrací kubismus, ALE ... Kubismus vycházel z perfektního provedení. Tohle je nepřesné, ty spoje jsou podivné, proč to vlastně není tesařsky udělané a jsou tam ty plechy? Spoje pak nejsou tak tuhé a vlastně nesnesou nepřesnost.
souhlasím, že to je zajímavý nápad, ale jeho realizace - ach jo. Je určen na konkrétní místo tak proč uvažovat o jiném prostředí. Připominku nechápu. Krásné zadání pro ostatní - třeba pro studenty architektury a možná bychom byli překvapeni návrhy, které by "staré kozáky" překonali. Výsledek pro mne - snaha se cení, ale výsledek je nezdařený.
Popravdě je to jediný dům široko daleko, který do krajiny zapadá. Navzdory veškeré extravaganci je to vlastně zcela racionální řešení zadání, dokonce i dispoziční řešení je dobré. Použití mlynářských schodů je vzhledem k půdorysu asi jediné možné, ale úplně pohodlné to není. Vzhledem k tomu, že u ložnice je plně vybavená koupelna bych to ale jako velký problém neviděl.
Nemám nic proti kontraverzním návrhům. To že se mi to nelíbí je čistě subjektivní názor. Jen když už bych chtěl něco takového postavit, tak bych měl dodržet aspoň elementární technické zásady. Nedokážu si takto vzduchotěsný dům představit bez nuceného větrání, navíc to vypadá, že krb si pro hoření bere vzduch z interiéru. Chce se mi věřit že hranoly prorýsované v podlaze přízemí nejsou ty stejné, které vidím na fotce jako nosný prvek pevně spojený s „monolitickou základovou deskou“.
Bravo. Vidím v tom všechno co jsme se v atelieru učili - architekturu, vtip, poezii, neústupnost, sebedůvěru a vůli dokončit to. Kdyby nás bylo víc tak odvážných, možná by se konstrukce udělala tesařsky, možná by mohla být fasáda z jiného materiálu než PUR (třeba zmrtvěná sláma, žejo) protože by se našel někdo další komu stojí za to takový řešení vymýšlet, počítat, vyrábět a dodávat. Můj veliký obdiv patří klientovi, že umožnil otevřít další dvířka. A ano, architekt by měl vrátit diplom (protože škola přece tohle neučí) a dostat místo něj doživotní rentu aby měl pořád sílu prošlapávat jiným cestu
Klasický Šépka - jasný koncept, důsledně dotažený, stavba možná na hranici architektury a výtvarné instalace. Pokud je klient spokojený, je vše jak má být. Dokonce i ten polyuretanový nástřik mi tu vzhledem ke složitému tvaru přijde docela na místě, na rozdíl od Hermíny, kde to byla spíše je jakási schválnost navíc. I ta růžová by mohla být v rozkvetlém sadu zajímavá. A ty skici jsou prostě úžasné.
Ať už jde o variaci na legendární chatrč baby jagy vyskytující se v nejedné ruské pohádce či snad vosí kokon otočený vzhůru nohama tak se domnívám že k tomu nelze říct půl slova. Stavby určené k bydlení odrážely odjakživa vkus a dovednosti jejich majitelů. Tady na první pohled alespoň člověk vidí s kým má tu čest.
"O švédském spisovateli Augustu Strindbergovi se dočteme, že byl přistižen, jak vyfukuje kouř z dýmky do umyvadla s vodou, zkoušeje, zda touto cestou nevznikne zlato. A my si říkáme: Hle, jak podivínský nápad se zrodil v tak geniálním mozku! Ale není správnější říci: Nebyl to Strindberg, kdo experimentálně zjistil, že vypouštěním tabákového dýmu do vody zlato nevznikne? Někdo to totiž vyzkoušet musel."
Chaloupko k lesu vchodem , k Ivanovi zády ! Jediné co mi vadí je beton ! Jinak je to věcí vkusu i architekta a investora , v zahraničí se staví různé "nesmyslné" stavby tak proč ne taky v ČR
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.
- vruty na hranách naznačujúce montáž "na kant" do inej platne pregejky - to vážne ?!
cena a unikátnosť základovej konštrukcie si pýtala inú kvalitu remeselného spravocania
Dobře že se zase vrací kubismus, ALE ... Kubismus vycházel z perfektního provedení. Tohle je nepřesné, ty spoje jsou podivné, proč to vlastně není tesařsky udělané a jsou tam ty plechy? Spoje pak nejsou tak tuhé a vlastně nesnesou nepřesnost.
František