Investor:Monika a Jaroslav Langrovi
Projekt:2011
Realizace:2012-17
Užitná plocha:100 m2
Zastavěná plocha:82 m2
Plocha pozemku:153 m2
Obestavěný prostor:640 m3


zpět na článek
5 komentářů
zvláštní
tomcerny
| 22.06.17 10:05
Nemůžu se ubránit pocitu divnosti a nesourodosti. Fasáda se tváří jako funkcionalistická vila bohatých továrníků, ale uvnitř už působí velice levně. Místo promyšlených detailů fádnost a zvláštní kombinace materiálů. Výrazně dělené skladebné prvky podlahy, ještě lemované černou linkou. Schody bez prostoru na špičku chodidla. Šeď betonu bez prostoru vyniknout.
Uspořádání domu chápu a je fajn, ale provedení interiéru považuji za nepovedené.
Re: zvláštní
Petr Šmídek
| 23.06.17 10:16
Použité materiály a zpracování detailů v interiéru naopak považuji za největší klad celého domu. Jedná se o příkladnou řemeslnou práci (beton je výslovné přání klientů).
pridavam sa k nazoru nesurodosti...
rk
| 23.06.17 05:59
exterier vcelku pekny, jednoduchy, no trosku chaos....niektore okna maju parapet, dalsie su v rovine s fasadou,a dalsie este maju aj niku, dole velke bezramove zasklenie...
naviac tie "kominove" okna, radsej by som tam videl jednoduche stvorcove ako su ostatne na fasade.

vo vnutri su pekne detaily a menej pekne.
krasny prechod zabradlia na fotkach c.15 a 16 zabija rozpacite ukoncenia na foto c.21.
beton na stenach je vizualne fajn, stropy sa uz podarili menej.
vertikalna stena schodiska predelena horizontalnou doskou pre mna nie je prikladna remeselna praca....
paci sa mi izolovana kuchyna, nepaci sa mi ze tam nie je okno.
obyvacko-chodba posobi cudne...

ale co, hlavne je, ze je spokojny majitel. je to predsa jeho dom za jeho peniaze. nech sa dobre byva.
...
Daniel John
| 24.06.17 12:37
Dům je to bezpochyby zajímavý, ale... Práce s okny by si zasloužila pečlivější práci, tam kde nic není to nic musí být dokonalé. Velká plochy s jedním oknem, nebo minimem otvorů mohou vypadat krásně, ale málokdo zvládá vymyslet přesně to správné umístění, proporce atd. Další problém je, že architekti se neumí rozhodnout, jaké řešení oken či zasklení použít, takže střídají bez nějaké rozpoznatelné logiky více variant a nepůsobí to úplně dobře. Rozmístění otvorů určitě vychází z komunikace s investory, ale něco mi na tom pořád vadí. Nejsem schopen najít logiku z pohledu interiéru ani exteriéru, trochu to všechno působí náhodně.
Interiér vypadá vizuálně velmi hezky, dispoziční řešení je nezvyklé, ale funkční. Bohužel i v interiéru se najdou věci, které nejsou úplně perfektní, architekti se opět neumí rozhodnout, jestli použít, např. v případě zábradlí, kulatý nebo hranatý profil a raději použijí oba. Taková drobnost, ale celku to neprospívá, přitom zábradlí je jinak krásné. Z hlediska provozu mi chybí vetší úložné prostory přístupné z exteriéru, člověk trne, aby se brzy neobjevil v zahradě nějaký ten domeček na nářadí z OBI, v lepším případě nějaký další zbytečný objekt na pozemku od architektů. Z hlediska údržby jsou značně problematické rozsáhlé skleněné plochy, na mnoha místech navíc špatně přístupné.
Myslím, že zrovna u tohoto domu se ukazuje, jaký je rozdíl mezi dobrým a skvělým architektem.
Pochopitelně ve srovnání s běžnou stavební produkcí je to perfektní dům a pečlivý přístup investorů si zaslouží velkou úctu. Jen škoda, že výsledek není ještě o stupeň lepší.
Krása!!
Tomáš Zavoral
| 17.07.18 07:26
Tento dům je jeden z nejkrásnějších a nejkomplexnějších, které jsem v poslední době viděl. Krásné materiály, propracované detaily, propojení interiéru s exteriérem. Toto propojení podtrhuje velikost, pozice a osazení oken. Výtečná práce!!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.

Více staveb od atakarchitekti re: architekti