Dům D10

D10 Haus

Dům D10
Jednopodlažní dům D10, který je určený pro jednu rodinu, leží ve stabilizované rezidenční čtvrti nedaleko německého Ulmu. Přístup k domu zajišťuje soukromá příjezdová cesta. Celý návrh charakterizují dvě vznášející se paralelní desky. Velkorysé prosklení zaručuje silný prostorový zážitek a obklopení okolním prostředím. Rozlehlé patio chráněné vykonzolovanou střechou slouží ke spojení vnitřní místnosti s venkovním prostorem. Vstup do domu se rovněž odehrává prostřednictvím patia. V přízemí se nachází obytné místnosti, zatímco pomocné provozy jsou umístěny v suterénu. Na severní straně na dům navazuje dvojgaráž, do níž se dostanete přímo ze suterénu. Ze suterénu pak vede přímé schodiště do obývacího pokoje.
Energetický koncept celého domu zaručuje, že veškerá energie potřebná pro provoz pochází z obnovitelných zdrojů. Geotermální systém a vysoce účinné tepelné čerpadlo poskytují dostatek energie k výrobě teplé vody a uspokojení potřeb na vytápění a chlazení. Celá plochá střecha je vybavena fotovoltaickým systémem, který v celoročním průměru generuje více energie, než budova spotřebuje.
D10 je jednou z prvních budov na světě, kde byl zcela implementován koncept Triple Zero ® (Zero Energy Building, Zero Emission Building, Zero Waste Building) vyvinutý v ateliéru Wernera Sobeka.
3 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Farnsworth House
12.12.19 09:25
Farnsworth House
Dr.Lusciniol
12.12.19 02:13
Farnsworth House
12.12.19 05:29
zobrazit všechny komentáře

Více staveb od Werner Sobek