Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Odpověď Ministerstva kultury na otevřený dopisMgA. Adolf Toman
náměstek ministra kultury

V Praze dne 19. června 2007
Č.j. 7 547/07
Vážený pane,

z pověření pana ministra odpovídám na Váš dopis ze dne 24. května 2007, v němž vyjadřujete pochybnosti o vhodnosti zamýšleného využití sídla Národní knihovny ČR Klementina po jeho rekonstrukci a přesídlení vybraných útvarů služeb do plánované budovy na Letné.
Dovolte mi vyjádřit svůj názor, že řešit otázku využití areálu Klementina v této chvíli je dle mého názoru poněkud předčasné. Nejprve je třeba zajistit výstavbu nové budovy na Letné, do níž by měla být přestěhována část služeb, a to úsek novodobých fondů. Podle informací vedení Národní knihovny ČR má zůstat v areálu Klementina mj. významná složka Národní knihovny ČR - Slovanská knihovna a odbor historických a hudebních fondů.
Jsem přesvědčen, že areál Klementina bude v budoucnu nadále sloužit kulturním účelům, resp. k činnostem vykonávaným v souladu se statutem Národní knihovny ČR jako státní příspěvkové organizace, která majetek využívá k zabezpečení činností, pro které je zřízena. Mohu Vám přislíbit, že v rámci řešení budoucího využití areálu Klementina po výstavbě nové budovy na Letné budou brány v úvahu i názory spolupracujících kulturních a vědeckých institucí, tedy i Univerzity Karlovy.

S pozdravem
A. Toman
Autor: Jiří Horský, 01.09.08 01:15
Návštěvnost: 6090 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.