Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jan Plecháč – Obchodní dům s nábytkem
ART SEMESTR 07 – PROJEKTY Z UMPRUMKY
Slovo úvodem
A1: Vít Svoboda - Galerie současného umění + Pavilon hrochů a antilop
A2: Jakub Klaška - Urban Image
A3: Ida Čapounová - Dům na křižovatce / Urbánní plomba
DIaN: Jan Plecháč - Obchodní dům s nábytkem


3. ročník, semestrální úkol
ateliér: Designu interiéru a nábytku
vedoucí ateliéru: Prof. akad. arch. Jiří Pelcl; odborný asistent: MgA. Radim Babák

zadání: Obchodní dům s nábytkem a doplňky především pro firmu Morosso (obchodní dům bude obsahovat showroomy, administrační blok, ateliér + byt)
lokalita: proluka na nároží ulic Dlouhé a Benediktské v Praze 1 ("rohová" parcela se nachází v blízkosti Divadla v Dlouhé; v současnosti je dlouhodobě nevyužívána jako dočasný "parčík")

koncept / autorská zpráva: Koncept je založen na pochopení vztahu mezi měřítkem a prostorem. V dnešní době mají světoví výrobci nábytku (morosso, vitra, moooi, kartell...) již dopředu typizované sestavy nábytku a dekorací a nevystavují pouze jednotlivé kusy. Můj projekt reaguje na tento fakt a snaží se mu vyhovět členěním prostoru na jednotlivé "showroomy". Právě tyto zavěšené budky na nosné stěně, která protíná celý dům, jsou různě velké a různě "otevřené" vůči okolnímu prostoru. Simulují všelijaké pokoje zákazníků či projektantů. Hlavní nosná zeď rozděluje objekt na dvě části: na vstupní prostor s vertikálními komunikacemi, v němž jsou vystavena svítidla a na výstavní část určenou pro nábytek. Zeď se propisuje až na střechu, kterou dělí na soukromou část (patřící k bytu v posledním patře) a na část veřejnou, která může být využívána pro příležitostné akce. Objekt má celoskleněnou fasádu.

hodnocení Jiřího Pelcla: Na řešení Jana Plecháče oceňuji originální koncepci skladby různých prostorů zavěšených na betonové páteřní stěně, která vertikálně protíná hmotu objektu. Jednotlivé prostory pro prezentaci nábytku mají různá měřítka a dovolují simulovat komorní prostory bytů. Práce na projektu prošla třemi vývojovými variantami a sám proces hledání optimálního řešení je pro studenta velkou hodnotou.
Autor: Kateřina Lopatová, 25.06.07 00:45
Návštěvnost: 13207 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.