Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Návrhy zástavby bývalého nádraží v Olomouci posoudí experti

Olomouc - Olomoucká radnice bude zjišťovat u předních českých odborníků na architekturu a urbanismus, jak se jim líbí návrhy zástavby bývalého autobusového nádraží, které město obdrželo od zájemců o pozemky v areálu. Na nezávislé odborníky se obrátí kvůli tomu, že autobusové nádraží je cennou lokalitou v centru města na hranici městské památkové rezervace, řekl dnes novinářům náměstek primátora Martin Novotný.
Do soutěže o pozemky se přihlásili tři zájemci, společnosti CTP Invest, Zenmex a Lordship Estates. Všechny návrhy počítají se stavbou polyfunkční budovy například s byty, obchody, restaurací či kancelářemi. Záměry společností jsou k vidění na výstavě v budově magistrátu v Hynaisově ulici.
"Je to téma, o kterém se hodně diskutuje. Rada města se proto rozhodla udělat další krok, kterým je urbanisticko-architektonické posouzení jednotlivých návrhů nezávislými, mimoolomouckými a co možná nejprestižnějšími odborníky," uvedl náměstek primátora.
Upřesnil, že vedení města osloví historika a teoretika architektury Zdeňka Lukeše, autora řady administrativních a víceúčelových komplexů Jakuba Cíglera a spoluautora původně obchodního domu Máj v Praze Martina Rajniše.
S návrhem oslovit nezávislé odborníky přišel náměstek primátora Jaromír Czmero. "Z části k tomu přispělo vyjádření olomouckých památkářů, podle nichž je třeba lokalitě věnovat více pozornosti," řekl ČTK Czmero.
Jan Kubeš z olomouckého Národního památkového úřadu už dříve novinářům řekl, že pouhé tři vystavené návrhy nejsou dostatečnou zárukou nejlepšího možného řešení, které by odpovídalo významu lokality.
Radnice se rozhodla vypsat záměr pronajmout a následně odprodat pozemky v areálu bývalého autobusového nádraží koncem června. Jednou z nejdůležitějších podmínek města je to, aby investor vybudoval nad rámec parkovišť pro příslušný objekt 320 stání v podzemních garážích.
Bývalé autobusové nádraží má rozlohu téměř 16.000 metrů čtverečních. Obvyklá cena činí v této lokalitě 5000 korun za metr čtvereční.
Autobusové nádraží u tržnice přestalo fungovat v roce 1981, kdy se autobusy přesunuly do tehdy nového nádraží v městské části Hodolany.


> Výstava návrhů zástavby bývalého autobusového nádraží v Olomouci
> Olomouc hledá zájemce o bývalé autobusové nádraží
Zdroj: Vladimír Onderka
Vložil: ČTK, 13.09.06 00:45
Návštěvnost: 5406 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Jak se to nemá dělat Jan Kratochvíl 13.09.06 01:01
OBČANSKÁ VÝCHOVA de ardoise 13.09.06 09:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.