Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nerezové zábradlí
Nerezové zábradlí

Zábradlí vyrobené z nerezové oceli AISI je určeno pro betonová i montovaná schodiště, balkóny či balustrády. Je možné ho využít jak v interiéru, tak exteriéru. Navíc umožňuje jednotící vzhledové propojení obou částí. Rovněž nabízí velkou variabilitu ve volbě jednotlivých komponent, jakými jsou typy sloupků, výplně zábradlí či výběr madla.

Celoskleněné zábradlí v exteriéru

Základem zábradlí jsou nerezové sloupky, které se kotví jak ze shora, tak z boku schodu či balustrády. Pokud je využita skleněná zábradelní výplň, je navíc možné využít kotvení do spodní lišty nebo kotvící puky do bočního obkladu.

Materiál zábradlí

Zábradlí je vyrobeno z vysoce kvalitní nerezové oceli s označením AISI 304 a 316, která odolává i extrémním podmínkám. "Nerezová ocel s označením AISI 304 je austenitická chromniklová ocel odolná proti vodě, vodní páře, vlhkosti vzduchu, jedlým kyselinám i slabým organickým a anorganickým kyselinám. Není vhodné ji však využívat v agresivním prostředí, tj. v bazénech nebo v blízkosti průmyslových objektů," vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se zabývá výrobou zábradlí, a pokračuje: "Druhým typem oceli, používaným na výrobu zábradlí, je nerezová ocel s označením AISI 316. Jedná se o austenitickou chromniklmolybdenovou ocel, která je také odolná vůči vodě, vodní páře, vlhkosti vzduchu, jedlým kyselinám i slabým organickým a anorganickým kyselinám, ale navíc díky zvýšenému obsahu molybdenu je více odolná vůči korozi." Oba typy nerezové oceli jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak v exteriéru.

Interiérové zábradlí s hranatým sloupkem a prutovou výplní

Typy sloupků

Jednotlivé sloupky zábradlí jsou na výběr v plochém, kulatém nebo hranatém provedení. Na výběr je i forma jejich kotvení - ze shora nebo z boku schodu či balustrády. V případě kotvení ze shora disponuje sloupek rozměry od 950 do 1000 mm. Sloupek kotvený z boku schodu dosahuje výšky od 1150 do 1200 mm. Průměr kulatého sloupku je 42 mm, hranatý tvoří nerezový hranol o šíři 40 mm a plochý sloupek je tvořen dvěma nerezovými pásovinami o šířce 40 mm, přičemž tloušťka samotné pásoviny je 8 mm.

Interiérové zábradlí s kulatým sloupkem a lankovou výplní
Výplň zábradlí

Výplň zábradlí může být lanková, prutová anebo dnes nejžádanější skleněná. "Lanková výplň působí vzdušným a jednoduchým dojmem, prutová pak dodává zábradlí velkou variabilitu. Pruty o průměru 10 nebo 12 mm lze nastavit do příčné či svislé polohy. Při volbě skleněné výplně zábradlí je možné dosáhnout vysoce designového řešení, kdy jsou všechny komponenty maximálně jednoduché a precizní v každém detailu, aby nerušily čistý design skla," upřesňuje Petr Paksi. Samotná skleněná výplň je tvořena kaleným sklem o síle 12 nebo 16 mm s vnitřní bezpečnostní fólií, které je odolné vůči vysokým teplotám i přímému nárazu.

Možnost dodatečné montáže

Nerezové zábradlí je vhodné i k dodatečné montáži. "Co se týče kompletní podoby nerezového zábradlí, tak ta je v rukou investora. Vybere si nejen typ sloupku, výplně či způsob uchycení sloupku na schod, ale také například typ madla nebo velikost a tvar kotvící patky. Vlastní montáž zábradlí pak není pro stavební či montážní firmy nijak složitá," dodává závěrem Petr Paksi.

Více na www.zabradli-jap.cz
Zdroj: J.A.P. spol. s r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 07.11.17 07:00
Návštěvnost: 1040 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.