Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha plánuje výstavbu okruhu pro závody formule 1

Praha - Pražský magistrát má plán na výstavbu závodního okruhu pro závody formule 1, který by měl vzniknout v Praze Strašnicích. Projekt za 200 až 300 milionů eur (5,7 až 8,5 miliardy korun) by měl uhradit zatím utajovaný soukromý investor. V dnešních zprávách to uvedla televize Nova s tím, že podrobnosti oznámí magistrát na pondělní tiskové konferenci, tedy jen několik dní před komunálními volbami.
    O trati v hlavním městě informoval již v  sobotu deník Sport. Autorem projektu je podle deníku proslulý architekt okruhů F1 Hermann Tilke, který má příští týden přijet do Prahy. Antonín Charouz, promotér závodů A1 GP či DTM v Brně, deníku nesdělil nic k pražskému programu Tilkeho, pouze odkázal na pondělní tiskovou konferenci.
    Na stavbu okruhu už existují podrobné plány, uvedla Nova. "Zítra bude tisková konference, na které bude ten projekt představený," řekl Nově mluvčí magistrátu Jiří Wolf. "Co se týká myšlenky formule 1 v Praze, tak je to myšlenka zcela jistě zajímavá. Nicméně rozpočet hlavního města Prahy s podporou takového projektu rozhodně nepočítá," řekl Nově náměstek primátora Petr Hulinský (ČSSD).
    Někteří opoziční zastupitelé s návrhem nesouhlasí. "Praha je natolik zadlužená a chybí jí skutečně ta základní infrastruktura, že je to v tuto chvíli nesmyslný projekt," řekl Nově zastupitel Michael Hvížďala.
    Záměrem soukromého investora se bude radnice Prahy 10 i pražský magistrát zabývat v nejbližších dnech. Konečné rozhodnutí o stavbě okruhu by mělo padnout co nejdříve, uvedla Nova.
    Podle Sportu by se na trati měly pořádat závody A1 Grand Prix, zámořské formule Champcar expandující do Evropy a mezinárodního německého šampionátu cestovních speciálů DTM. Pak by měla přijít na řadu samotná formule 1. Deník rovněž připomněl, že Česko má dva speciální autodromy v Brně a v Mostě.
Autor: ČTK, 16.10.06 18:25
Návštěvnost: 3658 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.