Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Novinky Schüco pro pasivní i aktivní ochranu budov nejen proti slunci
Novinky Schüco pro pasivní i aktivní ochranu budov nejen proti slunci
Interiérová roleta Integralmaster či exteriérové slunolamy a stínicí lamely Schüco ALB
Tepelný komfort a vhodné světelné podmínky na pracovištích i doma jsou důležité celoročně. Ve snaze maximalizovat tepelné zisky budov však za teplých dnů může - vlivem tepla od lidí, elektrických zařízení a zejména slunečního záření - docházet k přehřívání budovy. K optimalizaci celkové energetické bilance budov přitom nezanedbatelně přispívá stínicí technika. Je-li zvolena a využívána správně, prokazatelně přispívá ke snížení nákladů na chlazení objektu v letních měsících, respektive vytápění budovy v zimě. Sluneční energie je významným obnovitelným zdrojem, proto by s ní v rámci plánování energetické bilance objektu mělo být počítáno. Mnohdy zbytečně dochází k tomu, že náklady na chlazení v létě paradoxně převyšují náklady na vytápění objektu v zimních měsících.  

Vhodné stínění chrání před ohříváním prostor, přímým slunečním zářením i oslněním a přispívá k rovnoměrnému rozmístění světla v průběhu dne. Architekti a developeři proto vyžadují flexibilní a variabilní řešení, které je účinné vůči slunečnímu záření, odolné vůči větru a zároveň je designově atraktivní. V textu níže vám představíme tři aktuální novinky na trhu z portfolia společnosti Schüco, specialisty na okna, dveře a fasády.

Stínicí fóliová roleta Integralmaster

U tohoto produktu společnost Schüco navázala spolupráci s německou firmou Sun-Master Sonnenschutz GmbH a společně vyvinuly stínicí a antireflexní ochranu oken s označením Integralmaster. Jedná se o samostatnou jednotku skládající se ze speciální rolovací plisé fólie, skrytě integrované do zasklívací lišty. Z vnitřní strany instalovaná roleta, která může dosahovat maximální šířky 1800 mm a výšky až 3200 mm, je kompatibilní se všemi okenními systémy Schüco, z nichž nejběžnější jsou systémy Schüco AWS 75.SI a Schüco AWS 90.SI.

Díky skryté instalaci protisluneční a antireflexní ochrany do zasklívací lišty je roleta vidět pouze v okamžiku, kdy se používá. Je-li stažená, okno nenarušuje clona ani související příslušenství. Roleta Integralmaster je vhodná pro novostavby i modernizace, neboť původní zasklívací lištu lze jednoduše vyměnit za kompletní systém s roletou. K dispozici jsou dvě varianty ovládání. Při elektrickém provedení je roleta integrovaná ve spodní zasklívací liště a roluje se směrem nahoru. Jedná-li se o mechanické provedení, pak je fólie instalovaná naopak nahoře a pohybuje se směrem dolů.

Vnitřní a tudíž na počasí nezávislá roleta se vyrábí z pěti různých polyesterových fólií se speciálním plisováním. Tři z těchto fólií umožňují jasný pohled ven z okna. Konkrétně model SHGS 03 je clona s vysoce reflexní fólií, která skvěle chrání před přímým slunečním zářením. Oslnění redukuje o 97 %, což poskytuje vynikající zastínění kanceláří i dalších pracovišť se ztíženými podmínkami. Další dvě transparentní fólie slouží jako účinná ochrana proti oslnění. Zbývající dvě stínicí fólie - jedna s černou a druhá s bílou vnitřní barvou - jsou neprůhledné.

Velkoplošné "hi-tech" slunolamy Schüco ALB

Nové obdélníkové slunolamy patří do skupiny velkoplošných hliníkových slunolamů Schüco ALB. Mohou být uspořádány vertikálně i horizontálně před fasádou nebo okny. K dispozici jsou v pevné nebo aktivní konfiguraci. Možnost individuálního nastavení slunolamu v závislosti na poloze slunce přináší vysoce efektivní stínění kdykoli během dne. Vyrábí se široká škála tvarovaných kovových lamel s perforací nebo bez v šířce 250 mm, 300 mm a 400 mm. Lamely jsou namontované na nosné systémové konstrukci Schüco s předvrtanými závitovými otvory, které umožňují snadno připojit mnoho různých typů žaluzií. Tvar, barva, perforace a uspořádání lamel jsou volitelné, což přispívá k atraktivnímu ztvárnění fasády.

Stínicí lamely Schüco ALB ve tvaru písmen C a Z

Exteriérové lamely ALB v nových tvarech představují špičkovou ochranu proti slunci a povětrnostním vlivům. Určeny jsou pro velkoplošné instalace a fasády a uspořádány mohou být horizontálně nebo jako konzolový systém. Vzdálenosti mezi jednotlivými lamelami se dají jednoduše upravit tak, aby vyhovovaly místním podmínkám, zejména poloze slunce, ale i vizuálním požadavkům architekta. S lamelami tvaru C a Z lze realizovat i rohové konstrukce. Vysoký stupeň prefabrikace a jednoduchý systém jsou zárukou spolehlivé a rychlé instalace.

Lamely se na nosnou profilovou konstrukci, která se na budovu upevňuje přednostně, uchycují pomocí plastových svorek. Ty jsou k dispozici s úhlem 45° a 60° a lze je použít při obložení fasády i jako konzolové řešení. Pro rohové konstrukce žaluzií ve tvaru C a Z jsou k dispozici také otočné svorky a držáky. Žaluzie tvaru C se vyrábějí v šířce 100 mm a 150 mm, lamely ve tvaru Z pak v šířce 100 mm a 120 mm. Aby se zabránilo znečištění budovy, výrobce nabízí dvě žaluzie ve tvaru Z s dodatečnou drážkou pro perforovanou nebo neperforovanou ochranu proti ptactvu. Žaluzie lze dále nakonfigurovat například včetně síťky proti hmyzu.

Kromě výše uvedených novinek zahrnuje sortiment Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Více na www.schueco.cz.
Zdroj: Schüco CZ s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 01.09.17 07:00
Návštěvnost: 1041 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.