Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Kongresové centrum vybere na začátku července vítěze soutěže na dostavbu

foto: www.prague.eu

Praha - Kongresové centrum Praha (KCP) vybere první červencový víkend vítěze architektonické soutěže na dostavbu budovy. Nová hala bude stát na jižní straně centra. Hotová má být do roku 2020 a náklady jsou odhadovány na 300 milionů korun. Novinářům to dnes řekli zástupci KCP. Centrum také chystá opravy interiérů a dokončilo rekonstrukci kotelny a klimatizace. V budoucnu také změní logo.


"Nyní se koná druhé kolo architektonické soutěže a vyhodnoceno bude o prvním červencovém víkendu. Příští rok bychom rádi požádali o stavební povolení,"
řekla obchodní a marketingová ředitelka KCP Lenka Žlebková.

Hala bude multifunkční. "Měli jsme jasný požadavek na velikost výstavní plochy, protože co nás trápí, je právě nedostatečná plocha výstavních prostor. Požadavek byl minimálně 5000 metrů čtverečních," řekla Žlebková. Hala má být využívána pro výstavy, ale i firemní či sportovní akce nebo koncerty. V zadávací dokumentaci podle Žlebkové bylo uvedeno také to, že ji má být možné rozdělit a využít pro několik akcí.

Severní terasa směrem k Nuselskému údolí zastavěna nebude. V minulosti se objevily plány, že nová hala má být právě tady. Od toho KCP upustilo.

Kromě dostavby haly chystá centrum další investice do budovy. Zlepšit se má interiér, kde budou nové koberce, vyměněny dveře, opraveny stěny nebo toalety. Proměnou projdou i technologie a kompletně bude v KCP nová wi-fi síť, nové kabely, datové zásuvky a další peníze dá centrum do digitálního navigačního systému. Investuje i do bezpečnosti, kdy v budově bude lepší kamerový systém. Většina prací má být hotova do letošního listopadu, kdy se bude v KCP konat kongres Mezinárodní kongresové asociace (ICCA). KCP bude mít podle ředitele Romana Ray Strauba také nové logo.

Dokončena již byla rekonstrukce kotlů a klimatizace, která vyšla na 130 milionů korun. Podle Žlebkové nyní systém funguje podle aktuální vytíženosti jednotlivých sálů a je v provozu jen pro ty, v nichž se koná nějaká akce. Na tento systém mají být napojena v budoucnu nová led světla.

Součástí KCP je spolu s hotelem Holiday Inn také Business Centrum Vyšehrad. Kapacita prostor centra umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech. Samotné centrum zaměstnává 180 lidí, dalších 65 jich pracuje v hotelu.

KCP, původně Palác kultury, se stavělo od roku 1976 pět let, mimo jiné pro sjezdy tehdy vládnoucí komunistické strany. Patří údajně k nejméně oblíbeným pražským stavbám, podle odborníků ale třeba akustika Kongresového sálu patří k nejlepším na světě.
Autor: ČTK, 21.06.17 08:20
Návštěvnost: 1546 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Kongresové centrum Vojta 21.06.17 23:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.