Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Stavební pouzdra v moderním designu
Stavební pouzdra v moderním designu

V oblasti dveřních systémů se stále více prosazují jednoduché a hladké linie, minimalistický vzhled a designová čistota. Tomu odpovídá i trend mizejících zárubní, který se uplatňuje i v případě dveří zasouvajících se do stavebního pouzdra, jejichž bezobložková provedení postupně nahrazují tradiční varianty s dřevěnou obložkou.  
 
Pouzdro NORMA UNIBOX pro uzavírání dvou místností vedle sebe
Posuvné dveře do pouzdra jsou dveřním systémem, který přináší totální úsporu místa, bezbariérovost a umožňuje variabilitu propojení interiéru. "Stavební pouzdra jsou určena pro sádrokartonovou i zděnou příčku, ve variantě pro jednokřídlé i dvoukřídlé dveře a problémem nejsou ani atypické rozměry," uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P, českého výrobce designových dveřních systémů a dodává: "Do konvenčních interiérů jsou využívány modely s klasickou obložkou, v moderních interiérech postupně převládá bezobložkové řešení."
 
Pouzdro LATENTE srovná obložku do jedné linie s příčkou
Tradiční pouzdra s obložkou prezentuje řada NORMA, ve které najdeme nejen variantu STANDARD určenou pro jednokřídlé dveře a variantu KOMFORT, určenou pro dveře dvoukřídlé, ale také typ PARALLEL, který umožňuje zasouvání dvou křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu. Unikátním řešením zejména k rekonstrukci panelových bytů je pouzdro NORMA UNIBOX, kdy se dvoje dveře zasouvají do jednoho pouzdra, což je ideální řešení pro oddělení dvou sousedících místností - například koupelny a toalety.

Variantou, kdy je tradiční dřevěná zárubeň srovnána do jedné linie se zdí, je stavební pouzdro LATENTE.

Stavební pouzdra bez obložky

Absolutně bezobložkovým řešením pouzdra je designový model AKTIVE. Jeho konstrukce je přizpůsobena tak, aby vytvářela pouze hranu průchozího otvoru a mohla být skryta pod finální povrchovou úpravou příčky, tedy pod malbou či tapetou. Dveřní křídlo tak tvoří s příčkou jednu rovinu. Pro svou designovou čistotu je model AKTIVE ideální pro minimalisticky laděné interiéry.
Variantou bezobložkového pouzdra s designovým orámováním je model EMOTIVE. Klasická zárubeň není použita, průchozí otvor chrání subtilní 17 mm široký hliníkový rámeček, který nejen brání mechanickému poškození dveřního průchodu, ale zároveň plní funkci designovou.

bezobložkový systém AKTIVE pro dveře
otočné i posuvné
pouzdro EMOTIVE s tenkým
hliníkovým rámečkem

Je-li potřeba v jediném prostoru umístit vedle sebe dveře posuvné i otočné, není problém doladit do jednotného vzhledu i jejich zárubeň. Bezobložkové řešení v podobě skrytých zárubní AKTIVE a EMOTIVE přináší minimalistickou podobu i pro dveře otočné.

Více na www.stavebnipouzdro.cz
Zdroj: J.A.P. spol. s r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 03.05.17 08:50
Návštěvnost: 1591 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.