Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Privátní dům v Lauschka


Tento samostatně stojící rodinný dům je situován ve venkovském prostředí na periferii malé obytné zástavby nedaleko Lipska. Nezaměnitelný charakter mu propůjčuje obklad z vláknocementových fasádních desek Eternit EQUITONE.

Třípodlažní objekt je zasazen do východního svahu. Z úrovně terénu, kde se nachází vjezd do garáže, vedou schody do prvního patra. Na paino nobile jsou umístěny obytné prostory, které se otevírají do vnitřního nádvoří, a rozsáhlá jižně orientovaná terasa s bazénem a zahradou. Nejvyšší patro je vyhrazeno pro klidný odpočinek v ložnicích. Centrální nádvoří se prostupuje všemi úrovněmi a opticky propojuje všechny části budovy. Střídání ročních období mohou obyvatelé domu pozorovat na listnatém stromu, který roste v jeho středu.
Konstrukce pasivního domu je opláštěna velkoformátovým obkladem z vláknocementových fasádních desek EQUITONE [tectiva]. Fasádní obklad nádvoří je pro maximální odraz denního světla v čistě bílém barevném provedení. Tlumené bílé zbarvení vláknocementových desek na venkovních fasádách zase koresponduje s okolními poli a venkovskou krajinou. Na střeše dodávají žádaný kontrast vláknocementové desky EQUITONE [textura] v černé barvě a zároveň podtrhují výsledný dojem z materiálně uniformní obálky domu.
Pod velkoformátovým obkladem se nachází hydroizolační membrána. Solární systém a střešní okna jsou zapuštěny do střešní roviny. Vláknocementovými deskami jsou obložena i garážová vrata, díky čemuž splývají s fasádou.
Stavba je působivým důkazem důsledného provedení a mimořádného citu pro detail. Svou decentní barevností a přesností
detailů se stala hrdou součástí okolního prostředí.

Popis objektu
Privátní dům v Lauschka, Hartha, Německo
Architekt: 180 grad Architekten, Heerbrugg, Švýcarsko
Lokalita: Lauschka, Hartha, Německo
FOTO: Conn van d'Grachten

eur.equitone.com/cz
Zdroj: EQUITONE
Vložil: Tisková zpráva, 25.04.17 07:00
Návštěvnost: 1785 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.