Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kongresové centrum Praha vypsalo soutěž na dostavbu budovy

Praha - Kongresové centrum Praha (KCP) vyhlásilo mezinárodní architektonickou soutěž, ve které mají architekti navrhnout možnosti rozšíření výstavních ploch a úpravy přilehlého Pankráckého náměstí. Na tiskové konferenci v prostorách KCP to dnes řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO) a nedávno jmenovaný ředitel Kongresového centra Praha Roman Ray Straub. Výsledky soutěže budou známy v polovině roku 2017.

Nová hala bude stát v jižním sektoru areálu KCP, kde je nyní parkoviště. Bude mít 5000 metrů čtverečních a vyjde na 250 až 300 milionů korun.

Kongresové centrum Praha, největší kongresové centrum v Česku, je podle mnohých architektonickým pohrobkem socialismu. "Kongresové centrum nepatří ke skvostům architektury, je to budova poplatná době, ale musíme se s ní nějak vypořádat," uvedla primátorka. "Veřejný prostor je pro nás velice důležitý a snažíme se o jeho kultivaci," doplnila. Jmenovala mimo jiné Malostranské nebo Václavské náměstí.

Praha je menšinovým vlastníkem KCP, má v něm podíl 45,65 procenta. Většinovým majitelem centra je stát. KCP se v roce 2014 vstupem státu do majetkové struktury zbavilo zhruba dvoumiliardového dluhu. Do dluhu původně ve výši až čtyř miliard se dostalo v roce 2000 kvůli rekonstrukci před zasedáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Letos podle předsedy představenstva Radima Haluzy skončí hospodaření KCP se ziskem zhruba 100 milionů korun. Na obnovu budovy a dostavbu nové haly má firma na kontě připravenou více než miliardu korun. Město před časem kvůli rekonstrukci a odstranění vnitřního dluhu navýšilo základní jmění firmy o 800 milionů korun. Oprava interiérů už podle Haluzy začala a potrvá do konce příštího roku. Dostavba nové haly by mohla začít v roce 2018 nebo 2019, řekl ČTK.

Součástí KCP je spolu s hotelem Holiday Inn také Business Centrum Vyšehrad. Kapacita prostor centra umožňuje konání kongresů až pro 9300 účastníků ve více než 50 sálech, saloncích a jednacích místnostech.

Kongresové centrum Praha, původně Palác kultury, se stavělo od roku 1976 pět let, mimo jiné pro sjezdy tehdy vládnoucí komunistické strany. Patří k nejméně oblíbeným pražským stavbám, podle odborníků ale třeba akustika Kongresového sálu patří k nejlepším na světě.
Autor: ČTK, 14.12.16 14:55
Návštěvnost: 1635 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.