Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kontejnery oživují veřejný prostor v Praze na Designbloku
Kontejnery oživují veřejný prostor v Praze na Designbloku

Fakulta Designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni uvedla v rámci Designbloku 14 jednu ze svých expozic v atypických CITY modulech lichoběžníkového tvaru z produkce české firmy KOMA. Na první pohled zajímavé kontejnery stojí přímo v centru Prahy v ulici Na Příkopech.
Ulice Na Příkopech je, co se týče chodců, jedním z nejfrekventovanějších a nejatraktivnějších míst v Praze a denně skrz ni prochází tisíce lidí - vede totiž z Náměstí Republiky na Václavské Náměstí. Je potěšující, že ulice plná historických domů a obchodů s módními značkami, nabízí odpočinkovou zónu v kontejnerech, které vypadají jednoduše skvěle.


Fakulta Designu a umění rozdělila expozici v kontejnerech na dvě části, respektive na dvě tvůrčí skupiny. Skupina KYČN vytvořila v jednom CITY modulu herní odpočinkové místo, kde si kolemjdoucí mohou na tabletech zahrát počítačovou hru Zubozem, vyvinutou studenty FDU ZČU ve spolupráci s Domem zubní péče a VZP. Tablety jsou umístěné na stole z OSB desek. Desky jsou nabarveny na černo, stejně jako většina expozice a světlé OSB desky, které jsou zároveň dveřmi i zdmi kontejnerů, jsou pak v příjemném napětí právě s převážně černým, ale hravý interiérem obou CITY modulů.


Druhý kontejner je navržen skupinou SKLENÍK a jedná se o takovou vtipnou tělocvičnu. V ní si lidé mohou zaběhnout maraton (pokud v kontejneru poběží 3500 krát dokola), mohou si zacvičit na koze i na bradlech, případně si vyzkoušet běh na 4,6 metru. O tom, že skupina SKLENÍK myslí svoji aktivitu vážně, se lze přesvědčit nejenom na video spotu http://vimeo.com/108446159, ale i na stránkách Kontejrun.


Jak jsme již zmínili, kontejnerová expozice je realizovaná v úzké spolupráci s vizovickou společností KOMA, která na sebe v poslední době upoutala pozornost hlavně tím, že staví český pavilon EXPO 2015 v Miláně. Martin Hart z KOMA vysvětluje, jak se hodí jejich CITY moduly do historické Prahy takto: "Z obytných modulů vyrábíme všechny různé stavby včetně školek či nemocnic, ale CITY moduly jsme vyvinuly za účelem, abychom instalacemi oživili veřejný prostor. A malá tělocvična, kde můžete sportovat krokem přes překážky, to jistě naplňuje."

Plzeňská Fakulta Designu a Umění na Desigbloku jednoduše bodovala. Navíc její hlavní prezentace v Domě u Minuty ve 3. patře nazvaná Black.byt, která prezentuje koncept černobílého interiérového designu, získala cenu šéfredaktorů Designblok 2014 v kategorii nejlepší školní prezentace.


Projekt oživení městského prostoru CITY moduly pochází ze studia Chybik+Krištof AA, další CITY moduly můžete shlédnout v Moravské galerii v Brně.
Zdroj: KOMA MODULAR s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 20.10.14 06:00
Návštěvnost: 4600 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.