Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Šéf Kongresového centra říká, že lidé budovu vnímají jako moderní

Praha - Pro Kongresové centrum Praha (KCP) stále používá většina Pražanů název z období socialismu, tedy Palác kultury, nebo lidovou zkratku Pakul, míní ředitel KCP Michal Kárník. Přesto je přesvědčen o tom, že budova nad Nuselským údolím už je vnímána jako moderní víceúčelový objekt pro kongresy, konference, prezentace a kulturní i sportovní pořady.
"Prestiž Kongresového centra v zahraničí, vybudovaná díky akcím světového významu, jakými byla zasedání Mezinárodního měnového fondu a NATO, a řadě mezinárodních lékařských kongresů, je nezpochybnitelná," řekl ČTK Kárník.
Budova byla slavnostně otevřena před čtvrtstoletím, sloužila hlavně pro sjezdy tehdejší Komunistické strany Československa a složek Národní fronty. "Chceme zbavit KCP pověsti sjezdového paláce," zdůraznil místopředseda představenstva a pražský zastupitel Ivan Bednář (ODS). Vedení KCP se podle něho snaží získat do KCP kulturní akce a otevírá prostory lidem.
Například letos v létě se má konat v budově výstava velkých soch mladých umělců pod názvem Barevné léto. "Věřím, že se nám sem podaří veřejnost přitáhnout," podotkl Bednář.
Počet akcí v KCP rok od roku roste. Před čtyřmi lety se jich konalo kolem 200, loni už jich bylo 375. "Při průměrné délce přes tři dny to znamená, že jsme v průměru organizovali více než tři akce denně," uvedl Kárník. Velkých kongresů se loni v centru konalo 40.
KCP se však dosud potýká s dluhy z doby své rekonstrukce a dostavby před zasedáním měnového fondu v roce 2000. Tehdy vydalo obligace za dvě miliardy korun se státní zárukou a vzalo bankovní úvěr 800 milionů korun s městskou zárukou. Náklady ale byly překročeny, byly uhrazeny dalším úvěrem a z rozpočtu Prahy, která je jediným akcionářem KCP.
V minulosti dostávalo centrum od města na splácení dluhů dotace, nyní už je díky změnám úvěrů nepotřebuje. "Vyděláme si na provoz, na úhradu dluhové služby i na minimální investice. Nejsme ale schopni splatit v roce 2014 dluhopisy," popsal Kárník. Pomoci by měl strategický partner, o jehož vstupu do KCP se uvažuje formou pronájmu, nebo prodeje akcií.
Někteří městští politici říkají, že pokud by Praha kongresové centrum neměla, musela by přemýšlet o tom, jak jej získat. Podle Kárníka má kongresové centrum v podstatě každá světová metropole a v devíti případech z deseti jej také vlastní a podporuje. Praha je i díky KCP na šestém místě v počtu zahraničních účastníků kongresů na světě. Tito lidé patří k bohatším turistům, kteří více utrácejí, což znamená přínos pro státní rozpočet.
Autor: ČTK, 30.03.06 10:40
Návštěvnost: 3298 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.