Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Wiesner Hager a ekologie
Wiesner Hager a ekologie

Představte si, že by každý výrobek nesl štítek s informací, kolik energie či vody se na něj spotřebovalo či jaký vliv měla jeho výroba na skleníkový efekt. Utopie? U Wiesner-Hager už dávno realita!Ve Wiesner-Hager si už v polovině 80. let 20. století - dávno před tím, než diskuse o klimatických změnách nabrala obrátky - uvědomili, že princip trvale udržitelného vývoje nebude jednou představovat luxus, ale nutnost. Protože společnost Wiesner-Hager chápe sama sebe nejen jako ekonomický podnik, ale jako součást globálního ekosystému, definovala a přijala na tomto základě zásady politiky životního prostředí. Ve zkratce zavazují její management i všechny pracovníky k vědomí osobní odpovědnosti za životní prostředí.

Jak se to projevuje v praxi? Jednoduše - každý krok výroby od designu po odpadové hospodářství se důkladně analyzuje s ohledem na energetickou náročnost a ekologický dopad. Tato provozní ekologická bilance podniku bere v úvahu vliv na skleníkový efekt, potenciál úbytku stratosférické ozónové vrstvy, tvorby letního smogu, okyselení a přehnojení půdy a vody a úbytek abiotických zdrojů. Důležitým kritériem bilance je také rozdíl mezi součty energetických vstupů a výstupů, které by měly být co nejmenší.

Podobnou bilanci pak Wiesner-Hager dokáže spočítat i u každého jednotlivého produktu. Každá kancelářská židle, stůl či nábytek má vlastní štítek ekologické deklarace produktu sledující celou jeho životní dráhu od získávání surovin až po jeho likvidaci. Zákazník tak získává úplnou informaci o tom, jak velký vliv na životní prostředí má produkt, který si kupuje.

Audit postupu tvorby ekologické deklarace každoročně provádí TÜV Austria a potvrzuje jej certifikátem podle ISO 14025. Úplné informace o tom, jak Wiesner-Hager přistupuje k politice životního prostředí, najdete na www.wiesner-hager.com/cz/o-nas/udrzitelnost/udrzitelnost/.

Zdroj: Wiesner-Hager Project s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 13.09.17 15:45
Návštěvnost: 967 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.