Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
NOVY fullbanner
HLEDEJ v sekci     
Pod pergolou v unikátním bytovém projektu
Pod pergolou v unikátním bytovém projektuDům v Ropici v Moravskoslezském kraji je unikátní zejména svým konceptem. Pod jednou velkou střechou zde společně bydlí mladá rodina a oba jejich rodičovské páry. Vznikl tak ojedinělý vícegenerační projekt rodinného bydlení v komunitním stylu, s výhledem na překrásnou krajinu Beskyd.

Každá z bytových jednotek má svůj samostatný vchod, vlastní terasu, výhled do krajiny, dostatečné proslunění a hlavně soukromí. Sdíleny jsou pouze technologie a zázemí nutné pro provoz bytů. Každá bytová jednotka je navíc bezbariérová, takže se přizpůsobuje potřebám obyvatel.

Architektonické řešení

První samostatně stojící dům o dvou bytových jednotkách je rozčleněn do dvou kostek, které se vzájemně prolínají a navazují jedna na druhou. Druhý objekt je pak samostatnou přízemní obytnou jednotkou. Je proveden identicky jako první jednotka, ale prolínání a navazování již není tvořeno dvěma podlažími, ale výstupem z půdorysu objektu. Vypadá tak menší, než ostatní objekty.
 


Vnější povrchy stavby jsou provedeny v kombinaci strukturální omítky a dřevem obkládané fasády. Dům má působit nenápadně až nevýrazně, nerušit okolní přírodu a zároveň se s ní prostřednictvím velkých oken plně propojit.

Dominantou staveb jsou velká okna opatřená předokenními žaluziemi a dřevěné pergoly. Kombinace moderních technologií, progresivního, až kubistického vzhledu, a dřeva, vše zasazené do překrásné přírody, činí z tohoto obytného domu příjemné bydlení. Zřejmě tento fakt také rozhodl o tom, že stavba získala hlavní cenu v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje 2013 v kategorii stavby pro bydlení.

Stínění

Dřevěné pergoly poskytují velkorysý prostor pro relaxaci v přírodě. Bez vhodného zastínění by však komfort obyvatel domu byl jen poloviční. Zadáním bylo odstínit pergoly bez zbytečných bytelných konstrukcí. Vše má ladit s okolním prostředím, navazovat na konstrukci dřevěných pergol, doplnit vzhled domů, tedy nijak je nepotlačit a neupoutat pozornost na stínění.

Volba padla na Pergolu Latin ve variantě podvěs. Pergola Latin je univerzální zahradní pergola jednoduchého, ale elegantního vzhledu. Je to klasická pergola baldachýnového typu. Slouží přesně k účelu zahradní pergoly - chránit před sluncem v letní sezoně.Pergolu lze namontovat volně do prostoru, ke zdi domu i jako dodatečné zastínění do již stojící pergoly. Maximální rozměr je 6x6 metrů ve variantě podvěsu nebo 5x5 m ve variantě samostatně stojící. Jednotlivé moduly lze skládat k sobě a tak dosáhnout téměř jakéhokoliv rozměru a dokonce i tvaru.

Montáž na stávající konstrukce je velice oblíbenou formou aplikace tohoto výrobku, a to jak v soukromé výstavbě, tak zejména v oblasti Horeca. Takovou variantu si zvolil i pražský luxusní hotel Mandarin Oriental nebo Golfový klub Hradec Králové.

Řešení pro každou terasu a objekt je individuální. Je potřeba vždy zohlednit jak design domu, tak technické možnosti dané lokality i povětrnostní podmínky a vlivy. Celou škálu pergol si můžete prohlédnout na stránkách společnosti Bohemiaflex CS. Realizace dalších objektů třineckého ateliéru Petit Atelier pak naleznete na stránkách www.petitatelier.cz.

Hotel Mandarin Oriental


Golf Hradec Králové

Údaje o stavbě
Název RD Ropice
Zhotovitel Stavorenol, s.r.o. Třinec
Autor návrhu objektu Jan Beneš, Petit Atelier
https://www.petitatelier.cz/
Výstavba probíhala v letech 2010 až 2012
Zastavěná plocha 148 m² a 110 m²

Údaje o stínění
Stínění dodala firma Bohemiaflex CS, s.r.o.
Specifikace stínění: Pergola Latin podvěs
> www.bohemiaflex-cs.cz/produkty-pergoly/pergola-latin
> www.bohemiaflex-cs.cz/galerie/pergola-latin-podves-kategorie-pergoly-realizace-firma-atypy
Zdroj: Bohemiaflex CS, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 29.05.17 14:00
Návštěvnost: 2077 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.