Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
PREFA provětrávaný fasádní systém Sidings
PREFA provětrávaný fasádní systém Sidings

Zavěšená provětrávaná fasáda kombinuje funkční, ekonomické a estetické vlastnosti. Chrání proti hluku, chladu a teplu, udržuje zatížení počasím daleko od primární konstrukce. Konstrukce zavěšené provětrávané fasády se vyznačuje jasnou funkční separací jednotlivých vrstev, bezúdržbovostí a extrémní zárukou na celý systém včetně barvy v délce 40 let.

Provětrávání venkovních obkladů stěn sestává z osmi komponentů, které jsou navzájem konstrukčně sladěny: nosný podklad, kotvící prvky, nosný rošt, optimální bezkontaktní izolační vrstva (nelepí se), vzduchová mezera, spojovací a upevňovací materiál, opláštění Sidings. Použití systému závisí na zatížení obvodového pláště, stejně jako na stavebních podmínkách. Lze jej montovat jak svisle tak vodorovně. Pro všechny varianty nosných roštů platí statické předpisy. Oblast použití se vztahuje až do stavební výšky 15 metrů. Pokud je překročeno toto výškové použití nebo je systém aplikován ve specifických klimatických podmínkách (zatížení větrem), je potřeba provést statická měření a výpočty. Použitá izolace v rámci provětrávané zavěšené fasády by měla být nehořlavá, teplá a zvukotěsná, odpuzující vodu, tvarově stálá a odolná proti stárnutí. Doporučuje se použít materiály se součinitelem tepelné vodivosti (lambda hodnotou) 0,035 - 0,040 (W/mK), což lze zpravidla dosáhnout s tepelnou izolací o tloušťce 100 mm (součinitel prostupu tepla U = 0,35 - 0,40 W/m²K).

Samotný plášť budovy sestává z lehkých a odolných hliníkových obkladových profilů stavební šíře: 138; 200 nebo 300 mm s různými úpravami povrchů (hladký, linkovaný, stucco) a ve všech možných barvách. Vysoce kvalitní dvouvrstvý vypalovaný lak je zárukou vyšší odolnosti barvy vůči UV záření, dlouhodobě rozdílným teplotám i povětrnostním podmínkám. Barva si proto po dlouhá léta udrží stále stejný odstín, nepopraská a neoloupe se. Navíc neobsahuje žádné těžké kovy a výrobce na ni poskytuje 40letou záruku stejně jako na jakost materiálu.

Fasádní profily lze skládat jak se spárou, tak beze spár. Lze je také kombinovat s dalšími technologiemi opláštění na jedné budově (např. s dřevěným obkladem nebo minerální omítkou). V rámci komplexního opláštění budovy lze hliníkový zavěšený systém Sidings doplňovat o řadu zajímavých stavebních řešení, mezi které můžeme zařadit například neviditelné svodové roury okapového systému, případně zabudovaná funkční či dekorativní svítidla, apod. Obklady Sidings lze nahradit i jinými fasádními prvky PREFA, jako jsou fasádní šablony, fasádní šindele, panely FX.12 apod.

www.prefa.com
Zdroj: Prefa Aluminiumprodukte s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 19.04.17 23:50
Návštěvnost: 1215 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.