Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Koncertní hala v Katovicích
Koncertní hala v Katovicích

Matrice společnosti RECKLI byly stěžejní pro provedení jedinečného architektonického díla akustické monolitické stavby koncertní haly v Katovicích. Japonec Yasuhisa Toyota je zodpovědný za akustiku celosvětově známých koncertních hal. Jeho cílem je vytvoření perfektního akustického zážitku pro každého návštěvníka koncertu. Koncertní hala v Katovicích je díky Toyotovi jedna z nejlepších v Evropě.

NOSPR hala je od roku 2014 domovem Národního symfonického orchestru polského rádia a věříme, že nadchne návštěvníky i muzikanty. Yasuhisa Toyota je rovněž autorem akustiky koncertní haly v Kopenhagnu a koncertní haly Walt Disney.

"Materiál a prostor jsou důležité faktory pro akustický design," říká Toyota. Tyto faktory rozhodují o rozmístění zvuku, jak se odráží a jaká je samotná intenzita zvuku. Toyotovi jde především o akustiku a intimitu mezi hudebníkem a návštěvníkem koncertu.

Pro polského architekta Aleksandera Nowackiho ze společnosti Konior, který se na projektu podílel, byly zkoušky akustiky stejně důležité jako pro Toyotu. Nowacki k tomu řekl: "Akustický aspekt byl pro naše architektonické rozhodnutí zásadní." Stěny musely být zhotoveny z masivního a těžkého materiálu, aby spoňovaly speciální požadavky na povrchovou strukturu, která se nazývá microshaping. Struktura má přesně definovaný rozměr a hloubku, což je stěžejní pro rozložení zvuku a jeho dopad na posluchače.

V normálním případě by se použily prvky, které by byly upevněny na betonovou stěnu. V tomto případě bylo ale důležité, aby akustika a stěna tvořila jeden prvek. Použití betonu jako materiálu pro tuto stavbu bylo rohodnutí architekta Aleksandra Nowackiho.

Pro realizaci takto navrženého strukturovaného betonového povrchu oslovili architekti společnost RECKLI, která dodala polyuretanové matrice do bednění. Na základě konzultace technických parametrů bylo rozhodnuto, že se bude jednat o monolitické provedení stavby. RECKLI dodalo dohromady 14 matric ve dvou setech, které byly vzájemně napojeny. 
Brilantní akustika a provedení tmavého strukturovaného betonu dodávají této stavbě jedinečný ráz.
Zdroj: RECKLI GmbH
Vložil: Tisková zpráva, 04.04.17 07:00
Návštěvnost: 1736 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.