Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary začnou vybírat partnera na rekonstrukci Alžbětiných lázní

Karlovy Vary - Karlovy Vary připravují výběr partnera, který by zrekonstruoval a 25 let provozoval Alžbětiny lázně. Jediné veřejné lázně v Karlových Varech patří městu a jejich modernizace má stát kolem půl miliardy korun. Karlovarští radní už schválili znění koncesní smlouvy, kterou ještě musí schválit zastupitelstvo, řekl dnes novinářům primátor města Petr Kulhánek (KOA).

"Je to koncese, takže my hledáme partnera, který bude akceptovat podmínky města ve vztahu k vlastnictví budovy, která zůstane města, a nabídne výši nájemného a výši vlastní investice,"
uvedl Kulhánek. Pokud koncept schválí zastupitelstvo, budou mít uchazeči čtyři měsíce na zpracování nabídky tak, aby zastupitelstvo mohlo v červnu příštího roku schválit vítěze.

Město projekt připravovalo asi dva roky. Má zatím dva uchazeče, kteří by mohli předložit své nabídky. Jde o sdružení firem Hochtief a Royal Spa a druhým uchazečem je sdružení firem Geosan a Lázně Bělohrad.

Původně se zvažovalo, že by ke komplexu byla přistavěna ubytovací část. Nakonec ale projekt stanovil rekonstrukci jen na půdorysu současné budovy ve Smetanových sadech. Pro případné ubytovací prostory se ale budou moci využít prostory ve druhém podlaží a půdním prostoru.

Alžbětiny lázně jsou jednou z dominant města. Budova z počátku 20. století stojí v centru města, ale její technický stav už není dobrý. I proto provoz posledních veřejných lázní město každoročně dotuje. Kromě léčebných procedur se zde konají i společenské akce nebo třeba jednání zastupitelstva města.
Autor: ČTK, 06.12.17 15:25
Návštěvnost: 247 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.