Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno-sever má dostat dva miliony na rekonstrukci Arnoldovy vily

Brno - Brněnští radní navrhli poskytnout městské části Brno-sever dva miliony korun na zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci Arnoldovy vily. Dokumentace bude podkladem žádosti o dotace z Norských fondů. Optimistickým termínem zahájení rekonstrukce v případě úspěšné žádosti je přelom let 2019 a 2020, řekl dnes na tiskové konferenci náměstek primátora Petr Hladík (KDU-ČSL).

Arnoldova vila je secesní stavbou z roku 1862, která před pěti lety dosloužila jako mateřská škola. Děti z ní museli odejít kvůli špatnému stavebnímu stavu a nevyhovujícím hygienickým podmínkám. O její obnovu a oživení usiluje spolek Kulturní centrum Josefa Arnolda.

"Projektová dokumentace by mohla být hotová za tři čtvrtě roku a během této doby chceme s městskou částí, odborníky i spolkem debatovat, čím budoucí kulturní centrum naplnit," řekl Hladík. Z dokumentace mají vyplynout náklady na rekonstrukci a poté by měla vzniknout podrobnější dokumentace pro stavební povolení. "Vzhledem k administrativnímu procesu předpokládám, že nejdříve koncem roku 2019 by se mohlo začít stavět," řekl Hladík.

Vila stojí v nejstarší brněnské vilové zástavbě v Černých Polích u parku Lužánky a je na seznamu nejohroženějších památek Česka. Manželé Arnoldovi ji vlastnili 21 let a poté ji prodali, střídali se v ní různí vlastníci. Spolek, který vznikl loni, se nejdříve snažil o revitalizaci zahrady. Letos 30. září se vila také mimořádně otevřela veřejnosti, lidé si mohli sami projít zahradu a interiéry prohlédnout s průvodcem.

Pokud se podaří vilu opravit, bude již pátá zrekonstruovaná z doby druhé poloviny 19. století a první třetiny 20. století. Lidé už mohou v Brně vidět architektonicky cenné vily Tugendhat, Löw-Beerovu, Stiassni a Jurkovičovu vilu.
Zdroj: Zdeněk Meitner
Vložil: ČTK, 05.12.17 15:50
Návštěvnost: 500 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Arnoldova vila Ing.arch. Josef Myslivec 07.12.17 10:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2017
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.