Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Blansku začne přestavba autobusového nádražíBlansko - Zhruba za měsíc začne v Blansku přestavba autobusového nádraží, vyžádá si přibližně 66 milionů korun. Hlavním investorem je majitel areálu, firma ČAD Blansko. Hotovo by mělo být do konce roku 2018, řekl dnes ČTK ředitel investorské společnosti Jiří Šebela. Vše by se mělo zvládnout za provozu nádraží.


Nádražím denně projede asi 200 autobusů. Firma ke konci září ukončí výběrové řízení na dodavatele stavby, ten by měl být známý krátce poté. V polovině října se předpokládá předání stavby. Do konce roku by měla být zbourána administrativní a odbavovací budova z 50. let.

Nový terminál bude mít zastřešenou plochu pro odbavení cestujících se šestnácti samostatnými odjezdovými stanovišti, z čehož budou čtyři pro autobusy městské hromadné dopravy. Součástí bude i plocha určená pro odstavení parkujících autobusů a také nádražní budova, která poskytne zázemí cestujícím i zaměstnancům.

"Cestujících se přestavba zatím dotkne minimálně, celé je to připravováno tak, že by měla probíhat za provozu,"
uvedl ředitel. Firma zatím přesunula z nádraží informační a předprodejní kancelář do své administrativní budovy naproti nedalekého vlakového nádraží. Od 15. října by se také měla přesunout stanoviště autobusů městské hromadné dopravy před vlakové nádraží. Samotná přestavba by měla být rozdělena na etapy tak, že se budou autobusová stání po areálu postupně přesunovat.

Firma bude na přestavbu čerpat dotaci z evropských fondů, půjde asi o 42,5 milionu Kč. Dopravce uvádí, že nový terminál byl se měl stát důstojnou vstupní bránou do chráněné krajinné oblasti i do samotného města Blanska.
Autor: ČTK, 12.09.17 20:45
Návštěvnost: 804 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.