Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb
JAP
HLEDEJ v sekci     
Radnice Prahy 3 letos opraví jedno náměstí, další dvě příští rok

Praha - Praha 3 plánuje do konce roku zrekonstruovat Komenského náměstí na rohu Roháčovy a Českobratrské ulice. Následovat bude v příštím roce obnova Tachovského a Kostnického náměstí. ČTK to sdělil zástupce starostky městské části Ivan Holeček (ČSSD). Revitalizace prvního z prostranství by mohla být dokončena ještě letos.

Menší Komenského náměstí v minulosti sloužilo jako parkoviště. Během jeho úpravy bude doplněna a obnovena zeleň, vysazeny nové stromy a umístěn vodní prvek a nový mobiliář. Celková revitalizace by podle rozpočtu městské části měla vyjít na 31 milionů korun, 15 milionů se radnici podařilo získat od magistrátu. S úpravami se podle Holečka začne letos v září nebo v říjnu a práce potrvají několik měsíců. "Bude záviset na počasí, ale mohlo by se to stihnout do konce letošního roku," uvedl místostarosta.

Kromě této investice chystá radnice Prahy 3 také revitalizaci dalších dvou veřejných prostranství. Kostnické náměstí mezi Husitskou a Seifertovou ulicí se mělo původně začít opravovat také ještě v tomto roce, podle Holečka je však pravděpodobnější termín začátek příštího. Na rok 2018 je naplánována i revitalizace Tachovského náměstí ve svahu pod Vítkovem, do kterého ústí tunel propojující Žižkov a Karlín. Měla by zlepšit přístup na Vítkov a propojit prostranství s cyklostezkou. Podle Holečka je před začátkem prací ještě potřeba dořešit majetkové vztahy.

Úpravy čekají v blízké budoucnosti i další pražská náměstí. Začátkem příštího roku by měla začít dlouho plánovaná rekonstrukce spodní poloviny Václavského náměstí. Do dvou let by mohly začít také rekonstrukce Malostranského náměstí a náměstí Jana Palacha.
Autor: ČTK, 18.05.17 17:30
Návštěvnost: 1159 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.