Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zchátralá zastávka MHD v Brně se možná změní na kavárnu

Brno - Zchátralá trolejbusová zastávka v Údolní ulici v centru Brna, která čelí útokům vandalů, by se mohla do konce roku změnit v netradiční kavárnu Tram café. Jde o cennou památku; jeden z nejstarších funkcionalistických objektů v Brně, které jej proslavily. Zastávku by po úpravě mohli nadále využívat i cestující, řekl dnes ČTK starosta obvodu Brno-střed Libor Šťástka (ODS). Projekt přijde na 2,7 milionu korun.
    "Do objektu stavebně zasahovat nelze. Přesto je možné s tímto prostorem pracovat a podstatně jej zvelebit," uvedl starosta.
    Projekt je hotov. Vznikl v brněnském ateliéru RAW. Architekti Tomáš Rusín a Ivan Wahla v něm počítají s obnovou budovy, kterou by pak překryli, a to skleněným objektem. Zastávka by tak byla chráněna před nepřízní počasí a sloužila by i původním účelům. Ve skleněné přístavbě by vznikla kavárna a u ní zahrádka.
    Tram café by se mohlo stát cílem procházek pod hradem Špilberkem a hlavně v parku na Obilním trhu, kde je známá porodnice. "Tatínci by tam mohli vypít prvního radostného prcka po narození svého prcka," řekl před časem Mladé frontě Dnes Rusín. Počítá se stylovým zařízením kavárny, jejíž součástí by se staly tramvajové sedačky nebo kožená madla z MHD.
    Objekt vznikl v roce 1926 podle projektu architekta Oskara Pořísky. Nyní je v majetku brněnského dopravního podniku. Když záměr schválí památkáři a pokud bezbariérové toalety pod kavárnou také schválí hygienici, mohly by stavební práce začít na podzim.
    "Před tím by radnice Brno-střed převzala zastávku do svého majetku. Počítáme s tím, že bychom kavárnu pronajali, a to za velmi příznivou cenu nejlépe některému z občanských sdružení," dodal Šťástka.
Zdroj: Vladimír Klepáč
Vložil: ČTK, 24.06.13 17:35
Návštěvnost: 11880 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2017
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2017
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.