Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rezidence Kavčí Hory s oknem do zeleně i na Pražský hrad
Rezidence Kavčí Hory s oknem do zeleně i na Pražský hrad
Vzdušný a přirozený koncept celého objektu dotvářejí dřevěné podlahy od KPP
Pojmem nadstandardní bydlení je v současné době označováno stále více rezidenčních projektů či bytových domů, ne všechny však význam těchto slov naplňují v pravém slova smyslu. Jednou z úspěšně dokončených realizací letošního roku, která je nadstandardního stylu bydlení ideálním příkladem, je Rezidence Kavčí Hory. Rezidence s atraktivní lokalitou, jak sám název napovídá, Praha 4 – Pankrác přináší nový pohled na rodinné bydlení. Kromě krásného výhledu do přírody či na panorama Vltavy a Pražský hrad nabízí tato luxusní bytová stavba také netradiční pohled na sebe samu. Projektanti se u realizace zaměřili především na velkorysé řešení světla a prostoru, na propojení luxusu a moderního stylu s přírodními prvky či na celkové souznění projektu s rázem tamní krajiny. Jedním z důležitých přírodních prvků rezidence se staly dvouvrstvé dřevěné podlahové krytiny, které do projektu dodala společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o., dovozce a distributor podlahových krytin s mezinárodní působností. 

Rezidenci Kavčí Hory reprezentují dva objekty, architektonicky propracovaná budova A a menší budova B. 12patrová hlavní budova A zaujme hned na první pohled především neobvyklým průhledným otvorem, který zajišťuje plynulé pokračování sousedního přírodního parku do zeleně vilové čtvrti pozvolna se svažující k Vltavě. Svěžest, vzdušnost a prostornost budovy dotváří propojení přírodního kamene na fasádě s prosklenými plochami. K luxusu exteriéru přispívají také exotické dřeviny Massaranduba s olejovaným povrchem na terasách.

Dominantní prvek každého interiéru tvoří bezpochyby podlahové krytiny a nejinak je tomu u jednotlivých bytů Rezidence Kavčí Hory. „Dvouvrstvé dřevěné parkety švýcarské výroby, které jsme dodali do většiny bytových jednotek obou objektů rezidence, přibližně 5 000 m² krytiny, splňují vysoké požadavky nejen na design a kvalitu, ale také na stabilitu podlahy při dlouhodobém používání,“ vysvětluje Miroslav Drahovzal, vedoucí regionálního prodeje společnosti Kratochvíl parket profi. Dvouvrstvá dřevěná krytina s vrchní 2,5mm nášlapnou vrstvou z ušlechtilé dřeviny byla do projektu dodána v celkem šesti různých dekorech dřevin dub, iroko/kambala či třešeň americká. „Všechny námi dodané krytiny mají povrch ošetřený kvalitním matným lakem v několika vrstvách pro zajištění jejich snadné údržby. Vybrané dekory nabízejí mořený a kartáčovaný povrch či zkosené hrany, které krytině dodávají možnost instalace v různých typech interiéru. Struktura dřevin se u dílčích dekorů pohybuje od jednotné a klidné až po velmi živou a prokreslenou kresbu se suky,“ doplňuje Miroslav Drahovzal.

Vícevrstvé krytiny jsou ve srovnání s podlahami z masivu obecně stabilnější a odolné vůči sesychání, praskání či prohýbání. „Jednotlivé lamely o rozměrech 1250 x 100 mm a celkové tloušťce 9,2 mm se k cementovému broušenému podkladu celoplošně lepily pomocí kvalitního a osvědčeného lepidla BONA R850,“ upřesňuje Karel Rieger, majitel realizační firmy specializující se na podlahové krytiny Rieger, s.r.o., obchodní partner společnosti Kratochvíl parket profi, a dodává: “Toto speciální lepidlo dokáže překlenout vlhkostní rozdíly, kterým se především u novostaveb lze jen těžko vyhnout. Nadměrná vlhkost podkladového materiálu by u dřevěné podlahové krytiny mohla způsobit negativní dopady na kvalitu pokládky a potažmo i na krytinu samotnou.“ Pokud si zákazníci nevybrali ze standardní nabídky dřevěných podlahových krytin, mohli samozřejmě přistoupit i k individuálnímu výběru. K dispozici jim byl sortiment holešovického podlahového studia Rieger, jehož významným dodavatelem především dřevěných vícevrstvých krytin je společnost KPP. Pro dokonalý a ucelený vzhled krytiny byly podlahy vybaveny obvodovými lištami odpovídajících odstínů. 

Jako další nadstandardně řešené „standardy“ interiérů zmiňme například obklady a dlažby značky Villeroy & Boch, luxusně řešené kuchyňské linky se spotřebiči Miele, podlahové vytápění v koupelnách či vypínače a zásuvky značky Schneider Electric. Při rozhodování o dispozičním řešení bytů projektanti architektonické kanceláře A.D.N.S. dbali především na zajištění dostatečného soukromí pro obyvatele jednotlivých bytových jednotek, na prostorné obývací pokoje s jídelnou a špičkově vybaveným kuchyňským centrem. Převážná část větších bytů nabízí např. dvě koupelny či prostorné šatny a další úložné prostory. Součást každého bytu tvoří terasa či lodžie, přízemní byty jsou vybaveny vlastní předzahrádkou. Luxus každé bytové jednotce dodávají také prostorná celoprosklená okna v hliníkových rámech s venkovními žaluziemi.
Ke spokojenému žití obyvatel rezidence přispívá vstupní hala se stálou recepční službou, moderní monitorovací kamerový systém pro zajištění bezpečnosti, privátní fitness centrum anebo tři podzemní podlaží s možností parkování a sklepními kójemi, a to vše s bezbariérovým přístupem. Příjemné prostředí exteriéru dotváří jednak Centrální park na Pankrácké pláni v těsné blízkosti rezidence či nedaleká a vyhledávaná oblast Kavčích Hor, ideální místo pro relaxaci, odpočinek a sport. Nelze opomenout ani výhled na Vltavu či již zmiňovaný Pražský hrad. Dobrá dopravní dostupnost a občanská vybavenost je samozřejmostí. Více informací o realizaci Rezidence Kavčí Hory naleznete na: www.rezidencekavcihory.czDodavatel dřevěných krytin:
Kratochvíl parket profi, s.r.o. (www.kpp.cz)
Realizační firma: Rieger, s.r.o. (www.rieger.cz)
Investor: Rezidence Kavčí Hory a.s. (www.rezidencekavcihory.cz)
Developer projektu: BM Develop s.r.o. (www.bmdevelop.cz)
Generální projektant: A.D.N.S. PRODUCTION s.r.o. (www.adns.cz)
Zdroj: Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 29.11.10 10:00
Návštěvnost: 11599 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.