Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový dům s plastovými okny s elegancí hliníku
Bytový dům s plastovými okny s elegancí hliníku

Někdy kompromis může být výhrou pro architekta i investory. Právě tak tomu bylo v případě bytového domu s penzionem Palouček. Koncepce interiérů i exteriérů budovy si vyžadovala řešení  oken a dveří v hliníkovém provedení. To ale nebylo pro investory ideální, protože hliníková okna by nesplnila tepelně-izolační požadavky nebo by byla cenově neakceptovatelná. Elegantní řešení tak přinesla okna z PVC profilů Inoutic Prestige od společnosti Deceuninck s metalickým povrchem Titanium Plus. Ty kromě atraktivního vzhledu totiž navíc výborně izolují proti zimě i hluku.

Moderní, harmonicky působící budova, je neobvyklou kombinací penzionu a bytového domu. Penzion zabírá její první a druhé patro. V každém podlaží penzionu je umístěno šest studií a apartmánů. Ve třetím patře jsou dva byty, ve čtvrtém tři a celé páté patro zabírá jediný luxusní byt s nádhernou vyhlídkou z terasy, která ho obklopuje ze všech stran.

Harmonická stavba přitahuje pohledy
Stavba na první pohled upoutá fasádou, na níž se objevuje výrazný teplý červenohnědý odstín. Nápadným prvkem je i terasa obklopující poslední páté patro a výrazná červená zábradlí na francouzských oknech, jejichž materiálem je sklo s fólií. Tento materiál se znovu objevuje i uvnitř obytných prostorů. Jednotlivá zábradlí mají u oken schodiště sešikmený tvar, aby tak zachovávala bezpečnou výšku podél schodů.

Autory projektu domu jsou ing. arch. František Novotný a ing. arch. Jaroslav Suchan z Projektových ateliérů Dobrovského. Interiér přízemí vytvořil prof. akad. arch. Jan Fišer a interiéry pater ing. arch. Tomáš Volák  ze společnosti BRICK, realizace interiérů spol. s r.o.

Krásná i praktická okna
Při rozhodování o typu a materiálu oken padla volba na plastové okenní profily Inoutic Prestige od společnosti Deceuninck s povrchovou úpravou Titanium Plus. "Při rozhodování o typu oken byla nejprve vybrána okna z hliníkového profilu," popisuje inženýr Volák. "Protože tato okna nesplňovala normu prostupu tepla, zvolili jsme s majitelem plastová okna z profilů společnosti Deceuninck s metalickým povrchem. Tato okna spojují dobré vlastnosti plastu a elegantní vzhled hliníku. Z nabídky sedmi kovových odstínů jsme zvolili odstín Aluminium bílá. Technicky jsme spolupracovali s dodavatelem konečného produktu firmou JIS, která zpracovala podle architektonického návrhu technické podklady. V určitých částech domu, konkrétně v přízemí, jsou totiž rozměry oken na samé hranici možností plastových profilů, a tak bylo technické řešení velmi důležité."

Podle Petra Vojtěchovského z firmy JIS obliba těchto oken stále stoupá. "Naše společnost vyrábí pouze zhruba 40% produkce v bílé barvě. Většinu zakázek tvoří výrobky v různých barevných provedeních a imitacích dřeva. Speciální provedení Titanium Plus, imitující kovové povrchy, je v současnosti stále populárnější," uvedl. "Zejména varianta napodobující hliník se setkala s úspěchem u mnoha architektů, kteří by dříve volili hliníkové systémy. Hlavní výhodou tohoto provedení je atraktivní design, připomínající kovové povrchy, který však nabízí výhody plastového systému, tedy mimořádnou tepelnou izolaci a řádově nižší cenu v porovnání s hliníkovými systémy, se kterými je nejčastěji srovnáván. Provedení Titanium Plus volí investoři většinou pro novostavby rodinných domů, ale i větších objektů. V rekonstrukcích stále ještě dominují imitace dřevěných povrchů."

Plastová okna Prestige s povrchovou úpravou Titanium Plus se montují stejně snadno jako jiná plastová okna. "Technologie zpracování těchto profilových systémů je zcela totožná s jinými plastovými systémy a zaručuje vysokou přesnost a kvalitu zpracování," chválí tento materiál Petr Vojtěchovský. "Snesou tak plné srovnání s hliníkovými konstrukcemi a dřevěná okna většinou svým zpracováním kvalitativně převyšují."

Více informací a seznam prodejců oken z profilů Deceuninck naleznete na adrese: www.deceuninck.cz
Zdroj: Deceuninck
Vložil: Tisková zpráva, 27.10.10 10:00
Návštěvnost: 8303 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.