Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Trend: CANABEST PANEL v kontaktním zateplovacím systému
Trend: CANABEST PANEL v kontaktním zateplovacím systému

Zateplení staveb je věčná otázka ve stavebnictví. Technologie zateplování se neustále zdokonalují a stále přicházejí nové a nové. Mnohé druhy tradičních izolací jsou spojeny se zdravotními riziky a škodlivými dopady na životní prostředí. Alternativu k tradičním formám izolace nabízí přírodní izolace. Současný trend návratu k přírodním a ekologickým materiálům představuje vysoce kvalitní izolace z technického konopí  - CANABEST.
Tento materiál z přírodního vlákna má srovnatelné tepelně izolační vlastnosti jako minerální izolace, přičemž jeho výhodami jsou výraznější letní tepelná ochrana díky vysoké schopnosti akumulovat teplo, jedinečná schopnost regulovat vlhkost a příznivější ekologická bilance. Díky konopné izolaci dům "dýchá", odvádí vlhkost a tím se vytváří v objektu zdravé prostředí a dobré mikroklima s přirozenou ochranou proti plísním, bakteriím a jiným alergenům. Samozřejmou vlastností je také odolnost proti napadení škůdci a nepodléhání hnilobám.
Stavebníci, kteří přijali zdravé bydlení jako součást svého životního stylu najdou na trhu ucelenou nabídku izolačních desek a rohoží pro izolaci střech, stropů a podlah. Všechny vyráběny podle nejvyšších standardů kvality a jsou plně certifikovány.

CANABEST PANEL V KONTAKTNÍM ZATEPLOVACÍM SYSTÉMU
Termoizolační desky CANABEST PANEL jsou vyrobené z konopného vlákna s vysokým podílem pazdeří a malou příměsí pojivých dvousložkových vláken. Jsou vyráběny metodou pneumatického rounotvoření, lisování a po tepelném zpracování jsou na konci výrobní linky formátovány. Jejich použití je vhodné do fasád a podlah jako tepelné a zvukové izolace.

Parametry CANABEST PANEL
Protokoly
L1007.1 150/08 ČSN EN 12667
Objemová hmotnost 100 kg/m³
Tepelná vodivost 0,04 W/(m.K)
Faktor difúzního odporu
1,9
Reakce na oheň B2
Tloušťka    15 - 100 mm
Délka x Šířka 1000 x 500 mm

Aplikace kontaktního zateplovacího systému s konopnou izolací se technologicky neliší od běžně používaných systémů. Na fasády se lepí a kotví na pevný podklad stěn. Na desky se dále aplikuje tmel, mřížka, penetrace, omítka a nátěr. Lepení bývá prováděno nanesením lepidla po obvodu a do 2 terčů ve středu desky, popř. celoplošně. Desky se musí mechanicky kotvit 6 ks talířových hmoždinek na m².

Zateplovací systém Capatect ECO-Line
S použitím konopných izolačních desek CANABEST PANEL společnost CAPAROL vyvinula a certifikovala kontaktní zateplovací systém pod názvem Capatect ECO LINE. Zateplovací systém je zahrnutý mezi standardně nabízenými systémy v katalogu Caparol.
ECO-LINE je tedy izolační systém s výhradně biologickými a minerálními složkami. Izolační materiál ze stoprocentně obnovitelného zdroje průmyslového konopí, minerální tmely a minerální šlechtěné omítky zaručují izolaci vnějších stěn maximálně šetřící životní prostředí.
Izolační hmota se upevní na zdivo speciálním lepidlem a ukotví hmoždinkami. Poté se kompletně pokryje tmelem, uloží se výztuž ze sklotextilního materiálu a znova se překryje tmelem. Vrchní vrstvu tvoří probarvená omítka.Konopné izolace CANABEST splňují kritéria programu Zelená úsporám. Všechny produkty jsou registrovány v seznamu výrobků a technologií (SVT) dotačního programu Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám pod označením výrobků CANABEST BASIC, PLUS a PANEL

> www.canabest.cz
Zdroj: CANABEST s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 01.09.10 01:00
Návštěvnost: 8804 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Katalog
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.