Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nové programy 4M IntelliCAD 6.6 a IDEA 10 NG v češtině

V českém jazyce je pro architekty, stavební projektanty a všechny další technické obory nově k dispozici levný profesionální CAD program 4M IntelliCAD a komplexní modelovací program IDEA. Oba nabízí podporou DWG a DXF výkresů, příjemné uživatelské rozhraní a množství funkcí.

4M IntelliCAD


4M IntelliCAD je postaven na nejnovější verzi celosvětově populární CAD platformy, o jejíž rozvoj pečuje mezinárodní IntelliCAD Technology Consortium. Svůj úspěch staví především na nízké ceně, podpoře nejrozšířenějších výkresových formátů DWG a DXF a uživatelském rozhraní, které je podobné jiným CAD programům a uživatelé tak nemají s ovládáním potíže. Naleznete zde všechny důležité funkce jako u výrazně dražších produktů. Můžete také nastavovat vlastní klávesové zkratky, vytvářet vlastní menu nebo panely nástrojů. Mezi podporovené funkce patří také práce s rastrovými obrázky, 3D modelování a renderování nebo práce s LISP a VBA skripty.

4M IntelliCAD je k dispozici v několika verzích, které se navzájem liší množstvím podporovaných funkcí a cenou. Každý zájemce tak má možnost volby té verze, která mu nejlépe vyhovuje. Možnosti začínají u verze Viewer, která nabízí jednoduchou editaci výkresů, měření vzdáleností a ploch, poznámkování pomocí vkládání odstavcového textu a tisk včetně možnosti nastavení stylů vykreslování.  První verze pro plné kreslení 2D technických výkresů a 3D modelování má název Classic a je určena méně náročným uživatelům, kterým běžné kreslící a modelovací funkce postačí. Verze Standard nabízí navíc podporu práce s rastrovými obrázky a možnosti renderování. Pro nejnáročnější uživatele je verze PRO, která podporuje makra v jazyku VBA, práci s 3D tělesy ACIS a jsou v ní také obsažen přehledný správce knihoven bloků i předpřipravené bloky k přímému vkládání do výkresů. U všech verzí je na internetu k dispozici ke stažení 30 denní zkušební verze zdarma a zájemci tak mají možnost varianty programu vyzkoušet.

Cena programu ve verzi Classic je 4250,- Kč bez DPH, ve verzi Standard 5250,- Kč bez DPH a pro verzi PRO byla stanovena na 6850,- Kč bez DPH. Jen mírně dražší jsou hardwarové verze, které umožňují přenos licence na USB klíči mezi několika počítači. Pro firmy i jednotlivce tak jde o příležitost získat legální profesionální software pro zpracovájní projektové dokumentace za nízkou cenu.

IDEA Architectural

Program IDEA je rozšířením 4M IntelliCAD o mnoho parametrických prvků, knihoven a nástrojů určených především pro architektonické navrhování.

BIM struktura programu IDEA nabízí inteligentní modelování a vysokou přesnost návrhu ve spojení s virtuálním 3D modelem stavby. Všechny stavební prvky jsou inteligentními objekty, které lze libovolně nastavit díky množství volitelných parametrů a algoritmů. K dispozici jsou i automatické výpisy místností, prvků a ploch. IDEA tak nabízí komplexní modelovací prostředí se srozumitelným uživatelským rozhraním. Architektonické návrhování je doplněno fotorealistickým renderem, plynulým 3D/4D procházením a dalšími funkcemi (výpis materiálů, topografická komponenta atd.)

Předností práce s parametrickým modelem je možnost definice a později rychlých úprav jednotlivých prvků. Během krátké chvíle je možné vytvořit poměrně komplexní model stavby včetně detailně definovaných prvků oken, dveří, skladeb jednotlivých konstrukcí a podobně. Ve zvolených rovinách je možný export do 2D výkresů (půdorysy, řezy) a případné další úpravy ve 2D.

4M Suite

4M IntelliCAD a IDEA jsou součástí celého balíku BIM aplikací z dílny 4M. Jeho součástí jsou programy STRAD a STEEL určené k návrhům nosných konstrukcí staveb nebo programy FINE-HVAC, FINE-SANI, FINE-ELEC a FINE-LIFT určené specialistům v jednotlivých oborech.

Podpora uživatelům aplikací 4M v českém jazyce je poskytována zdarma. Na stránkách http://4mcad.cz je dispozici online nápověda, diskuzní fórum i kontakty na emailovou a telefonickou podporu.

Více informací

> http://4mcad.cz
> http://intellicad.4mcad.cz
> http://architektura.4mcad.cz
Zdroj: ARCH LAB, s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 27.10.09 00:05
Návštěvnost: 8284 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.