Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Autodesk ve spolupráci s FA ČVUT vyhlašuje III. ročník soutěže REVIT OPEN pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol
Autodesk ve spolupráci s FA ČVUT vyhlašuje III. ročník soutěže REVIT OPEN pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol
Zadáním soutěže REVIT OPEN 2009 je vytvoření návrhu energeticky soběstačného objektu pro ekologickou ovčí farmu v chráněné oblasti Beskydy
Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB), vyhlašuje již III. ročník anonymní veřejné soutěže REVIT OPEN. Soutěž je určena studentům a čerstvým absolventům vysokých škol (do 3 let po absolutoriu) se stavebním a architektonickým zaměřením v České a Slovenské republice. Cílem soutěže je vytvoření návrhu energeticky soběstačného objektu či několika objektů pro ekologickou ovčí farmu v chráněné krajinné oblasti Beskydy v lokalitě Santov.

Stejně jako v předchozích letech je „REVIT OPEN 2009 – Independent House, Ovčí farma“ veřejná, ideová, jednokolová soutěž určena jednotlivcům či vícečlenným týmům. Jedná se o jedinečnou soutěž v ČR a na Slovensku, ve které se setkávají světy dvou studijních oborů - architektury a pozemního stavitelství. Nově se v letošním ročníku mohou zúčastnit též zahraniční studenti studující v ČR na stipendium. Navržený soutěžní objekt má představovat ekologický, energeticky soběstačný ovčín pro 150 ovcí (bahnic) a minimálně 2 berany s doplňkovým chovem malé skupiny koz v počtu asi 5 až 10 kusů. Vlastní pozemek pro soutěžní návrh se nachází na kopci u Santova.

Objekt by měl vykazovat minimální provozní náklady, minimální provozní zátěž pro životní prostředí a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetické stavbě. Pro zpracování návrhu a jeho prezentaci musejí soutěžící použít softwaru firmy Autodesk. V rámci soutěže jsou hodnoceny faktory architektonické hledisko, stavebně technické řešení a využití možností daného softwarového řešení. Za komplexní použití softwaru Revit Architecture či AutoCAD Architecture získají soutěžící v celkovém souhrnu další bonusové hodnocení.

„Vzhledem k velkému úspěchu minulých dvou ročníků jsme se rozhodli uspořádat další kolo soutěže, která je v ČR a na Slovensku jedinečná tím, že neizoluje svět architektury a pozemního stavitelství. Připravuje tak mimo jiné studenty na praxi, ve které jsou tyto dva obory úzce propojeny,“ říká Patrik Minks, předseda poroty soutěže REVIT OPEN a obchodní manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Pro nás je soutěž atraktivní tím, že stejně jako naše společnost klade důraz na ekologii a tvorbu přírodní krajiny. Autodesk řešení pomáhají architektům a stavebním inženýrům navrhovat stavby v souladu s konceptem trvale udržitelného rozvoje. Díky integrované metodě BIM navíc řešení umožňují navrhovat stavby efektivněji a v lepší spolupráci všech zainteresovných stran.”

„Studenti, podle našich interních průzkumů, oceňují a vítají naši soutěž jako zatím jedinou, která na našem trhu propojuje fakultu stavební s fakultou architektury. REVIT OPEN podporuje týmovou spolupráci, která je pro budoucí povolání architektů a stavebních inženýrů velice důležitá,“ říká Dana Matějovská, vedoucí MOLABu FA ČVUT. „Po úvodním ročníku se zvýšil počet soutěžících z Brna, Ostravy, Bratislavy i Košic. Podle reakcí studentů lze soudit, že se tato mezinárodní soutěž stává prestižní. Co se týká zadání soutěže, je podle odborníků v současné době téma ekologického stavění v chráněných krajinných oblastech a problém alternativních zdrojů velmi aktuální. Proto mají soutěžící letos za úkol navrhnout ovčí farmu v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Chov ovcí a koz je nedílnou součástí ekologického obhospodařování a udržování krajiny.“

Termín ukončení registrace do soutěže je 30. září 2009, poslední den odevzdání návrhů je 9. listopadu 2009. Slavnostní vyhlášení a předání cen proběhne v březnu 2010. Autoři nejlepších návrhů získají ceny ve formě softwaru společnosti Autodesk, notebooků a digitálního zrcadlového fotoaparátu.

Podrobnější informace o soutěži, společně s registrací pro soutěžící, naleznete na: www.revitopen.cz.


O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebo www.autodesk.com.
Zdroj: Autodesk
Vložil: Tisková zpráva, 16.07.09 10:25
Návštěvnost: 9174 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.