Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Chodov chce na sídlištích zlepšit dopravu i prostor k odpočinku

Chodov - Město Chodov chce v následujících letech svá panelová sídliště lépe přizpůsobit tomu, jak se v dnešní době žije. Zlepšit by se mělo jak parkování, doprava a cesty pro pěší, tak například mobiliář, aby lidé měli více možností k setkávání. Úpravy by se měly týkat lokalit kolem ulic Tovární, Husova, U Koupaliště a ČSO. Novinářům to dnes řekl starosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM).

"Teď bychom celou tu záležitost chtěli rozdělit na etapy do dalších čtyř let. Začít bychom chtěli sídlištěm okolo Tovární ulice, kde v první řadě v letošním roce musíme vyřešit dešťovou kanalizaci. Při každém velkém dešti tam máme problém, že se nám zaplavují výtahové šachty, sklepy a podobně," řekl Pizinger. V rozpočtu na letošní rok na to má město vyhrazeno tři miliony korun. Na další úpravy chce město letos dokončit projektovou dokumentaci, zrealizovat by se měly v roce 2019.

V okolí Tovární ulice chce město po diskusi s obyvateli sídliště například odstranit některé nevyužívané chodníky. Přibýt by měl naopak altánek k posezení pro seniory a zeleň. Sídliště by dále s centrem města mohla spojit nová lávka přes chodovský potok u budovy v ulici Dukelských hrdinů, která se začne rekonstruovat pro potřeby základní umělecké školy.

V dalších letech by měly následovat změny v ulicích Husova, 9. května a Jiráskova. I tam už vedení města diskutovalo o budoucí podobě sídliště s občany. Zásadní bude pro Chodov úprava sídliště U Koupaliště, kde má kromě vycházkové promenády a odpočinkových míst vzniknout parkoviště pro 150 aut. Dopravu musí město vyřešit i na hustě obydleném sídlišti ČSO. Vše by mělo být dokončeno do roku 2022.

Investice do panelových sídlišť vnímá vedení Chodova jako další etapu poté, co v předchozích letech město významně investovalo nejprve do rozvoje sportu ve městě a následně do škol a školek. Ve třináctitisícovém městě se v loňském roce podařilo dokončit přístavbu základní školy Komenského za téměř 40 milionů korun.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 12.01.18 08:25
Návštěvnost: 393 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.