Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Před rokem otevřeli v Hamburku budovu Labské filharmonie

zdroj: http://www.hamburg.de/elbphilharmonie/

Hamburk - Koncert filharmonického orchestru televizní a rozhlasové stanice NDR, který dvě tisícovky návštěvníků provedl hudební cestou od renesance do současnosti, otevřel 11. ledna 2017 novou budovou Labské filharmonie. Nová dominanta Hamburku, jejíž střecha připomíná rozbouřenou hladinu Severního moře, se přitom nerodila snadno. Plánovaný doba výstavby se protáhla na trojnásobek, několikanásobně se zvedly i náklady.


Budova se v centru města v místech někdejšího přístavu, kde se postupně rodí čtvrť HafenCity, začala stavět v dubnu 2007 a podle původních plánů měla být hotová v roce 2010 a přijít na 240 milionů eur (asi šest miliard korun). Právní spory a další problémy ale způsobily, že se budova otevřela s téměř sedmiletým zpožděním. Sklem obložená "nástavba" jednoho z původních přístavních skladišť, jejíž střecha sahá do výšky 110 metrů, nakonec přišla na 866 milionů eur (22 miliard korun).

Výsledek práce architektů a špičkových odborníků na akustiku ale ohromí návštěvníka na první pohled. Unikátní jsou už 82 metrů dlouhé obloukovité jezdící schody, které návštěvníky vozí do nitra budovy, stejně jako koncertní sál pro 2100 posluchačů, z nichž žádný nesedí dále než 30 metrů od hudebníků. V bílém prostoru s rychle stoupajícími řadami šedých čalouněných křesel jsou také varhany s celkem 4765 píšťalami. Součástí budovy je i hotel, menší koncertní sály nebo restaurace.
Autor: ČTK, 10.01.18 11:00
Návštěvnost: 392 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Leden 2018
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2018
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.